şükela:  tümü | bugün
  • türk telekom tarafından az önce gelen sms ile, sözde benim talebim doğrultusunda haftalık 14 tl'lik hayatımda ilk defa duyduğum "newgameeveryday" paketine üyeliğimi gerçekleştirmeleri suretiyle gerçekleştirilen rezalettir.

iptal için sms atmam gerektiği notuyla gelen mesaj üzerine bir tür dolandırıcılık olabileceği şüphesiyle türk telekom mobil müşteri temsilcisini arayarak durum hakkında bilgi sahibi olmak istedim.

telefondaki müşteri temsilcisi, isteğim üzerine bu üyeliğin gerçekleştirildiğini tarafıma bildirerek itirazlarımı sürekli lafımı bölerek engellemeye çalıştı ve fatura kesilmeden herhangi bir şikayet kaydı alamayacağını bildirdi.

bunun üzerine sinirlenerek saygı çerçevesinde kalarak sesimi yükseltmem ve tek kuruş fazla yansırsa o faturayı asla ödemeyeceğimi belirtmem üzerine kaydı almıştır.

telefonu kapattıktan sonra sms ile üyelik iptalimi gerçekleştirdim. nasıl bir geri dönüş olacağını ve herhangi bir ekstra ücret yansıtılıp yansıtılmayacağını merakla bekliyorum.

"newgameeveryday" olarak google'da neyin nesidir diye aratmam üzerine karşıma çok sayıda şikayet çıktı. bunların bir kısmında 14 lira ücretin haberleri olmadan faturalarına yansıtıldığı veya kesildiğine dair şikayetler de mevcut.

milyonlarca üyesi olan bir kurumun alenen dolandırıcılığa kalkışması karşısında sessiz kalmayıp tetikte olun sevgili yazarlar

edit: ertesi gün şikayetim üzerine arayıp üyeliği iptal ettiklerini ve faturaya yansıtılan ücretin geri çekildiğini bildirdiler.