şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere premier league 1. hafta maçı.

saat 18:00, stad emirates.
  • başlıyor iki gözümün çiçeği* dedirten maç.
  • kendi ligimde tuttuğum takımın yıllardır kombinesini alırım. son 3 senedir kaçırdığım maç sayısı 5'i geçmez içerde. onlar da istanbul'da olmadığım zamanlar ya da ameliyatıma denk geldiğim dönem. ama kendi ligimin başlamasına bu kadar heyecan duymuyorum. başlamasın hatta. ne adam akıllı futbol var ne adalet. her maç ayrı tiyatro. medya zaten çürümüş, kokuşmuş.

ama bu lig... hele bir de bu maç... başlıyor yiğidim. başlıyor cevvalim.

hazırlayın biralarımı marketler. merhaba premier lig. merhaba autlarda uvv çeken yüzü kızarmış seyirciler. merhaba stunningci spikerler. penceremdeki güvercin tahta masam boş şişeler, can dostum çomar merhaba, tatlı komşu ayşe teyze, emekli salih öğretmen yeni bir gün doğdu merhaba!
  • uzunnn uzun yıllar sonra sonunda arsene wenger sünepesinden kurtulmayı başarabilen arsenal’in ligdeki ilk maçında olacak.

bakın yazıyorum, bu sene olur olmaz bilemem ama birkaç sene içinde arsenal tekrar kallavi takımlar arasındaki yerindeni alacak ve taraftarları bu sünepe fransız’dan neden yıllar önce kurtulamadıklarına dair hayıflanacaklar.
  • manchester city’nin handikaplı kazanacağı maç olacaktır.
  • arsenal'in kazanacağını umduğum maç
  • arsenal 11:

cech - bellerin - sokratis - mustafi - maitland niles - guendouzi - xhaka - mkhitaryan - ramsey - özil - aubameyang
  • bol gollü ve heyecanlı bir maç bekliyoruz. üzmeyin bizi çocuklar.
  • https://canlitv.plus/idman-tv-izle

adresinden izlenecek maç.
  • bugünkü liverpool’un 4-0’lık galibiyetinden sonra bu maç ile de futbol zevki katlanacaktır diye düşünüyorum. güzel bir pazar oldu futbol açısından.

bu maça gelince ise arsenal, geçen seneki gibi arsene wenger anlayışı ile oynarsa fark yememesi elde değil ilk haftadan. geçen sene arsenal malumunuz ölüydü sahada resmen. bakalım bu sene hoca değişikliği takıma nasıl bir hava katacak göreceğiz. buna ilk maçtan karar verilmez ama ufak da olsa sezona ve gelecek maçlara dair ufak kırıntılar gösterir.

city ise geçen sene açık ara ile şampiyon olmuş bir takım. özgüveni ve havası yerinde. bu sezonda maçlarda fazla zorlanacaklarını zannetmiyorum. yine de futbol bu, ne olacağı belli olmaz.

umarım güzel bir maç olur, karşılıklı bol goller izleriz. ilkay gündoğan ve mesut özil de sahadalar. onlar adına güzel bir maç izleriz umarım.