şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere premier league 1. hafta maçı.

saat 18:00, stad emirates.
  • başlıyor iki gözümün çiçeği* dedirten maç.
  • kendi ligimde tuttuğum takımın yıllardır kombinesini alırım. son 3 senedir kaçırdığım maç sayısı 5'i geçmez içerde. onlar da istanbul'da olmadığım zamanlar ya da ameliyatıma denk geldiğim dönem. ama kendi ligimin başlamasına bu kadar heyecan duymuyorum. başlamasın hatta. ne adam akıllı futbol var ne adalet. her maç ayrı tiyatro. medya zaten çürümüş, kokuşmuş.

ama bu lig... hele bir de bu maç... başlıyor yiğidim. başlıyor cevvalim.

hazırlayın biralarımı marketler. merhaba premier lig. merhaba autlarda uvv çeken yüzü kızarmış seyirciler. merhaba stunningci spikerler. penceremdeki güvercin tahta masam boş şişeler, can dostum çomar merhaba, tatlı komşu ayşe teyze, emekli salih öğretmen yeni bir gün doğdu merhaba!
  • merhaba primer lig. bu maçla alakasız dünkü tottenham maçınla açmıştım epl'yi vasat bir kane, ıtalyan liginden daha sert gelen bir maçtı. özellikle kennedy harika oynamıştı. goal line teknolojisinin mükemmel örneğiydi vertongen'in golü. bizim çakır kafayla cikan eyyamcilarin hayatta vermeye cesaret edemeyecegi gol. özellikle pochettino'nun transfer edememesinden kaynaklanan problemi tottenham'in stat insaati ve brexitle çogalan kurdanmış ve onyillar sonra transferssiz bir ingiltere takımı izleyeceğiz. bir başka maç crystal palace'nin kazanacagini tahmin etmiştim.

bu maça gelirsek hızlı futbol, wenger sonrası enerji ve ritim bulan ve farklı havaya giren arsenal'in değisimin ilk sinyallerini verecegi mac olacak. ben macin berabere bitecegini dusunuyorum. cok hizli ve bol ataklı maç olmasını ümit etmekle birlikte maç saatini bekliyorum. kurtar bizi bu vasat ligden ya epl.

edit: mavilerin oleey, oleeey çekerken ederson'un fazla havaya girip topu kırmızılara yollayıp , arsenal'in basit bir gol atacağı maç. aslında arsenal'in ne kadar maçtan ve futboldan uzak olduğunun kanıtıydı bu. kafada bitirmişler.
  • uzunnn uzun yıllar sonra sonunda arsene wenger sünepesinden kurtulmayı başarabilen arsenal’in ligdeki ilk maçında olacak.

bakın yazıyorum, bu sene olur olmaz bilemem ama birkaç sene içinde arsenal tekrar kallavi takımlar arasındaki yerindeni alacak ve taraftarları bu sünepe fransız’dan neden yıllar önce kurtulamadıklarına dair hayıflanacaklar.
  • manchester city’nin handikaplı kazanacağı maç olacaktır.
  • arsenal'in kazanacağını umduğum maç
  • arsenal 11:

cech - bellerin - sokratis - mustafi - maitland niles - guendouzi - xhaka - mkhitaryan - ramsey - özil - aubameyang
  • bol gollü ve heyecanlı bir maç bekliyoruz. üzmeyin bizi çocuklar.
  • https://canlitv.plus/idman-tv-izle

adresinden izlenecek maç.