şükela:  tümü | bugün
  • 5,23 civarında -maalesef- bir beklentim var. ytd
  • biçtiğini beğenmeyen, ektiğini gözden geçirmeli...
  • yılan gibi olacak, sinsi, ani hareketler edecek olan kurdur. ekonomi uzmanı olmaya gerek yok; (bkz: burası çok önemli)

- üretim yapmak
    - sanayiye önem vermek
    - bilim yolunda ilerlemek (dikkatinizi çekerim!)
    - dışa bağımlılığı azaltmak
    - gereksiz harcamadan kaçınmak
    - döviz rezervine sahip çıkmak (burası çok önemli)

hepsini planlara ekleyin, ülke ekonomik anlamda güçlenecektir. ancak şuanki durumda ülkemizde bunların tam tersi oluyor ve maalesef dövize karşı tl her geçen gün eriyor. doların yeni bir zirve daha yapıp, ardından sağlam bir yatay düzeltme yemesi gerekiyordu, henüz gerçekleşmedi. bu yüzden yatırım yaparken riskleri hatırlamak gerekir. ben ülkedeki yanlış ekonomi modelinin ve merkez bankasının bağımsızlığını yitirmesinin devam etmesi halinde doların 7 lira civarına gelmesini beklemekteyim. bu ne zaman olur muamma. lakin sene sonu 5 lira hedefim orta vadede gerçekleşti. olan güzel ülkemize oluyor.

bir gelenektir (bkz: ytd)
  • 7 lira seviyelerinde açılacağını tahmin ettiğim kurdur.

bir adet olarak (bkz: ytd)
  • pazar pazar ne dolar kuru amına koyayım yatın uyuyun çıkın dışarı gezin hava güzel.
  • fiyat sağlayıcı metalbulletin iştiraki billiondesk gece 12 yi geçmeden veri akışı başladığı için doğru önerme...
  • 10 ağustos cuma gecesi 6.41'den kapanış yapıp, sirkeci'de pazar günü açık olan döviz büfesinde 6.2 tl'den satılarak kafa karıştırmaya devam etmekte olan para birimi.
  • turkısh lıra 7.1746 7.1786 0.7466