şükela:  tümü | bugün
  • aralarında arkadaşımın da bulunduğu binlerce kişinin ptt personeli olabilmek için ter döktüğü sınavdır.
    edit:imla
  • aralarında eşimin de olduğu binlerce kişinin memur olmak için ter döktüğü sınav.
  • kazananların memur değil idari hizmet sözleşmeli personel olacağı sınav.
  • aralarında benim gibi insanların da bulunduğu ilk defa duyduğumuz sınav.

(bkz: 12 ağustos 2018 yurtiçi kargo sınavında okulu bulamamam)
  • yarim saat once ciktigim sinav allah korumus, sans eseri yasiyoruz. umarim kimseye birsey olmaz.
  • sorularında oldukça fazla yazım yanlışı bulunan sınav.
  • her yerinden kalitesizlik akan sınav. imla hataları, güncelliğini yitirmiş bilgiler, muğlak yazılmış sorular...

en azından işi soru hazırlamak olan kişiler liyakat esasına göre seçilsin şu ülkede. burdan yürürüz belki yavaş yavaş.
  • batılılaşmayı 'ezik' gösterme mesajı vermeye çalışan soruları da olan sınav. bunda bile ötekileştirme yapıldı ya, ne diyeyim.
  • gazi üniversitesini kazanamadığıma sevindiğim sınav. sorular buram buram kalitesizlik kokuyordu.

türkçe ve matematiğini sayısal ve eşit ağırlıkların kesin, dört işlem bilen sözellerin de yüksek ihtimal; tarih ve coğrafyasını ise sadece sözellerin yapabileceği bir sınavdı. genel kültürünü kimler yaptı onu bilemiyorum, zira yök başkanlarını isim isim kaç kişi biliyor bu ülkede, gerçekten merak ediyorum.
  • sınavda sorulan soruların ve cevaplarının ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlandığı sınav.