şükela:  tümü | bugün soru sor
 • havuz linki

  ambargo'yu kabul ettiği ve yeni müttefikler arayacağını (bence) resmen ilan etmiştir. hadi bakalım.
 • dünyanın en komik fıkrasını da içinde barındıran açıklamalardır

  --- spoiler ---

  üretmeye, ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz.
  --- spoiler ---

  milli serveti 16 senedir inşaata, tüketim toplumuna değil, üretim toplumuna gömmüşüz gibi çek pampa
 • tayyip ne diyorsa tam tersini düşünün.

  (bkz: tüketim ve ithalat)
 • tahrik ediyor ki, bahanesi olsun.

  adam eline yüzüne bulaştıdırdığı, yoktan var ettiği ekonomik krizi üstüne bırakacak adam arıyor.

  bence başarılı.
 • yemin ederim bir insana hataya sürükleyen egolarından daha çok etrafındaki şakşakçı yavşaklardır.
  bence cumhurbaşkanı etrafında türüyen kraldan çok kralcıları bir temizleyebilse, toplumun geneline daha fazla hitap edecek!
 • yangına körükle gitmek deyimine uygun açıklamalar. eğer yönümüzü doğu'ya döneceksek - ki açıklamalardan bu anlaşılıyor. - kısa ve orta vadede türkiye çok büyük sorunlarla karşılaşır. kısa ve orta vadede sorunları çözemezsek uzun vadede çözülemez ekonomik sorunlarımız olur.
  ılımlı bir politik anlayış ve mevcut durumu kabul ediş en az hasarla bu süreci atlatmamızı sağlar. çözümün başlangıcı sorunları kabul etmekle olur. şu açıklamalar gösteriyor ki birileri hâlâ türk ekonomisinin zor durumda olduğunu kabul etmiyor.
  hafta içi çok sancılı geçecek.
 • “ bu can, bu bedende kaldığı sürece faiz arttırımına karşı mücadele edeceğim” dedi.
 • yaşadığımız finansal krizi uyguladıkları başarısız ekonomi politikalarından kaynaklanmadığını iddia ederek suçu batı dünyasına yıkmak amacıyla alındığı aşikar olan bu karar, esasında kısa vadede kötü sonuçlar doğuracak olsa da uzun vadede türkiye için olumlu olacaktır. bundan sonra iktidara gelecek her türlü siyasal ideolojinin bunu sürdürmesi gerekiyor. yalnız abd'den kopuyoruz derken avrasya çakallarının sofrasına meze olmazsak iyidir.

  "ambargo'nun uluslararası ticarete etkisini ölçen" bir çok ampirik araştırma mevcut. bu akademik çalışmalara göre ambargolar doğal olarak bir ülkenin ticaretini negatif yönde etkilemektedir. yalnız bir realite var ki o da ambargo yiyen ülkeler bir şekilde hayata geçirdikleri ar-ge projeleriyle muazzam bir know-how kazanabilirler. bunlar ise üretime yönlenebilir. kötü ev sahibi kiracısını ev sahibi yapar derler. örneklerde de görüleceği üzere aralarında ev sahibi olanlar (bkz: iran) vardır. umarım diğer ambargo yiyen ve götünü doğrultamayan 3. dünya ülkeleri gibi olmayız. o nedenle krizi fırsata çevirmek bu ülkenin elinde. ya ırak, yemek, sudan, afganistan gibi olacağız ya da güney kore ve rusya gibi olacağız. bunun maalesef arası yok. bir ihtimal daha var o da amerika başarısız olması halinde trump'ın uluslararası politikalarına kabul etmeyerek ülkelerden ayrı ayrı özür dileyecek ve her şey eskisi gibi kaldığı yerden devam edecek. bu da bir ihtimal ama bu abd'nin başarısız olmasına bağlı.