şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk telekom kullanıcısı değilim, ailemden kimse de kullanmıyor. yazlık internet paketleri olduğu için ve yurtdışı ile devamlı iletişim kurduğum için ‘üç aylık yazlık internet’paketi satın almak için kendileri ile iletişime geçtim. telefon ya da modem yok yazlık evimde. o yüzden modem de almam gerekiyordu. müşteri temsilcisi hanımefendiye ‘modem ne kadar?’ sorusunu yönelttim. 56tl deyip üçe bölünerek faturanıza yansıtılacak cevabını aldım. hımm o zaman uygunmuş tamam olsun dedim. geldi görevli arkadaşlar bağladılar buraya kadar herşey güzel. iki gün önce maillerimi kontrol ederken fatura gönderildiğini gördüm, açtım baktım hayli yüksek bir ücret. detayına baktım bir de ne göreyim modem ücreti 168tl yazıyor. hemen türk telekomu aradım. bana bu ücret söylenmedi, ses kayıtlarının dinlenmesini talep ediyorum dedim. bugün tarafıma geri dönüş yaptılar. ses kayıtlarında herhangi bir hata olmadığını robot gibi konuşan, kağıttan okuyan ve beni asla dinlemeyen bir bey söyledi. ben bir hizmet satın alıyorum ve bana ücreti söylemediniz dediğimde de söylemek zorunda değiliz gibi bir cevap aldım. evet buradan da söylüyorum ben bu işin peşini bırakmayacağım. siz bana bu ücreti söylemekle yükümlüsünüz. gereken yerlere şikayet edeceğim. konu para değil konu sizin insanları aptal yerine koymaya çalışmanız! ben bu kadar müşterisine karşı saygısız olan başka bir kurum görmedim. saygısızlık diz boyu. berbat bir hizmet anlayışınız var. buraya yazıyorum ki kimse türk telekomdan bir hizmet almasın.
  • çok büyük bir mebla değil ancak call center kurnazlığı algı yanıltma olayı. bin sayfa da olsa sözleşme imzalamadan personeli bekletip her zaman okuyun özellikle operatorlerle iş yaparken.