şükela:  tümü | bugün
476 entry daha
 • coğrafyamızdaki rezaletlere yeni eklenen bir rezalet. ne ilk ne son olacak.
  #111499717 bu entry altına imzamı atarım. bu tür eserler onlarda sadece nefret uyandırıyor aq. bedevi, müslüman eserleri dışındaki bizanstan, cenevizlilerden kalma eserleri veya putperest dedikleri islamiyet öncesi uygarlıklara ait yapıları ellerinde olsa, kamuoyu baskısı yaratmayacağını bilseler yıkıp geçerler. bunlar kendi şizofren dünyalarında hala dünya mirası diye bir şeyi sindirememiş, dış mihrak, düşman diye tutturan, ayrımcı, nursuz, rantçı, cahil ama bir o kadar da kibirli mahluklar.
 • o kadar büyük ki kendi kurullarının bile istifa ettiği rezalettir.
  bilimsel olarak sahipsiz bıraktırılıyor tarihi eserler.
  aynı afganistan ve ırak'taki tarihi eserlerin akibetine doğru gidiyorlar.

  kaynak
 • (bkz: #111602106)
 • yukarıda girilen entry'leri şuraya kayda geçireyim. ileride linkler silinirse en azından bilgiler şurada dursun:
  - galata kulesi için kurduğu bilim kurulu, olayın ortaya çıkmasından sonra, önceki gün istifa etmiş. kurul üyesi sinan genim "bizim restorasyon projesinde imzamız yok" demiş. ve bilim kurulunun önceki gün istifa ettiğini açıklamış. oysa aynı genim olayın işk ortaya çıktığında, biraz ileri gitmişler o kadar, açıklaması yaparak olayı örtmeye çalışmışttı. anlaşılan ibb kültür varlıkları daire başkanı mahir polat'ın verdiği bilgi doğru. ortada onaylı bir proje olmadan sürdürülüyormuş çalışma.
  - odatv yıkıma dair yeni görüntülere ulaşmış. odatv
  mahir polat görüntülerin kimden geldiğine dair, doğal olarak, net bilgi vermemişti. şimdi yeni görüntüler de sızmış. anlaşılan projede çalışanlar bile olaya isyan edip görüntü sızdırıyorlar. sadece belediyeyi kaybetmeleri bile nelere yol açtı. normalde bu insanlar bunları sızdırsalar bile kamuoyu oluşmayacağı için umursamayacaklardı.

  ibb haber de odatv'nin yayınladığı görüntüleri
  "galata kulesi'ndeki skandal yıkımın yeni görüntüleri ortaya çıktı: diğer katlarda da ağır tahribatlar var! görüntülerde restorasyon projesi onaylanmadan kulenin baştan aşağı şantiye halinde olduğu, pencerelerin söküldüğü, beton uygulamalar ve yeni merdiven yapıldığı görülüyor." açıklaması ile birlikte paylaşmış.
  twiter

  dün eklemiş olduğum medyascopetv röportajını da tekrar eklemekte fayda var:
  medyascopetv
  olay yeni değil. 2-3 aydır sürüyor. kuleye yuva yapan ebabil kuşlarını bile telef etmiş herifler. ve ne aceleleri varsa 24 saat inşaat izni verilmiş.

  -ayrıca "sonradan yapılma" dedikleri yeri aynen mahir polat'ın da dediği gibi aynen yapmışlar:
  görsel
  görsel
  görsel
 • hızlıca bir gecede ibb’den alınma sebebinin, akabinde proje yapılmadan kuleye pata küta dalınmasının amacının define olduğunu iddia edebilirim ama kanıtlayamam tipi rezalettir.
 • restorasyon hakkında sadece iki şey bilirim;
  bir, bu işin üstadı italyanlardır.
  iki, herhangi bir restorasyonda eğer sinan genim adı geçiyorsa, işin doğru ya da yanlış tarafında mıdır değerlendirebilecek bilgim yoktur, ama muhakkak bir enteresanlık, tuhaflık duyulur.
 • vahdettin köşkü ve narmanlı han rezaletlerinin sahibi sinan genim'i bile istifa ettirmiş restorasyon. düşünün olayın vehametini.
 • görüntüleri görünce insanın ağlayası geliyor ya.
  bizim restore işleri her zaman bomb.k yapılıyor.

  açıklama yapan yetkili de işi daha kolay bitirmek için bu makinayı kullanmışlar diyor. akılsız ya. denetim yapmıyor musunuz? bu işin mezunları ustaları yok mu?..

  eminim var var da siz çalışmalarına fırsat vermiyorsunuz. ülkenin restore etme rezillikleri arşa çıkmış durumda.
9 entry daha