şükela:  tümü | bugün
  • şu an türkye'nin içinde bulunduğu krizin tanımıdır. ortada bir ekonomik kriz var ama bunu dile getirecek olan ekonomi çevreleri ortada yok. tayyip erdoğan'ın baskı rejimiyle susturuluyorlar.

edit: bazı, zeki geçinen arkadaşlar başlıkta krizi tanımladığımı düşünmüşler. başlık, içinde bulunduğumuz duruma istinaden bir eğretileme, kinayedir. krizin tanımı elbette var ama ortada bir kriz yok! (bkz: ben aslında yoğum lan) "neoliberal kriz" demiş biri de. (:
  • ben postmodernizm olsam çok alınırdım. kafanızı karıştıran, açıklayamadığınız her boka postmodern diyorsunuz. zor gününüzde hep yanınızdayım. mevzuyu çözünce, algınız bir tık açılınca anında beni unutuyorsunuz ve yerime daha komplike, cool ve de entelektüel tanımlara sarılıyorsunuz. umarım hayata en sıkı sarıldığınız, iyi ki yaşıyorum ulan dediğiniz o anda bağıra bağıra can verirsiniz. selam ve dua ile.
  • postmodern değil neoliberal krizdir.
  • ne post modern ne neo-liberalizm herşeyin sorumlusu nalet olası teokrasi'dir. bunu anlayamayan ya fetö'cüdür ya vatan haini. dış güçler olmasa liderimiz tayyip erduvan bizi dünya arenasına taşımıştı ama olsun: kerizler ve sığırlar sağolsun tayyibimiz, başkanımız bu krizi de atlatacak bir sikim olmamış gibi yoluna devam edecektir yandaşlarıyla beraber. müslümanız ya elhamdülillah.
  • beni üzen reis tl ile iş yapın diyordu şimdi dolar 3,5 iken dolar 8 olduğunda aradaki farkı almadan malımı satarsam otomatik %60 zarar ediyorum(kar zararı olsa önemli değilde sermayeden...)hadi ben ekonomik sıkıntılı 12 sene yaşadım, durum böyle olunca bunu yaşamayanlar ve bollukla yaşayanlar taklaya gelirken, kriz dönemlerini iyi bilenlerde halkı sikecek.tekrardan deli gibi rüşvet kaçakçılık ve hırsızlık hortlayacak.ithal ürünler 8 edecekse 20 ye satılacak bunu nasıl engelleyecekler acaba.