şükela:  tümü | bugün soru sor
  • piyasada neredeyse tekel olduğu için istediği gibi at koşturan ismi türk aslı arap olan bu firmaya karşı (bkz: türk telekom yeni kotasız internet tarifeleri) yüzünden başlaması gereken protestolardır.

tüketici olarak onların istediği fiyati ödemediğimizde davalık oluyorsak onlar da parasını ödediğimiz hizmeti bize sunmadıklarında buna karşı bir yaptırımla karşılaşmalı normalde ama şimdiye kadar hiçbirimiz sesimizi çıkarmadık.

türkiye şartları demekten hizmet alamamaya göz yumduk ama şimdiye kadar hiç kimse düzgün hizmet alamamışken hükümetin çıkardığı yasa sonrası böyle fahiş fiyatlar çekebilme lüksüne sahip olan bu firmaya tüketici olarak tepkimizi en güzel şekilde dile getirmeliyiz.

öncelikle türk telekom telefon hattı kullanan bütün arkadaşların bunu iptal edip turkcell veya vodafone alternatiflerine yönelmesi (ki hizmet kalitesi olarak en kötü operatör türk telekom)

ardından çağrı merkezleri ve sosyal medya hesaplarını yağmura tutmak ve tepkimizi en ağır şekilde dile getirmeliyiz.

başka fikri olan yazarlar da belirtmeli ki bu haklı protestomuzda artık hakkımızın yenmesinden ne kadar bıktığımızı bilsinler!

bu bardağı taşıran son damlaydı!

edit:

(@pasolog) da özel mesajdan her eyleme destek olacağını belirtti ve bu yüzden ona da teşekkür editi yapmak istedim

(#84274661) toplu olarak rekabet kuruluna şikayet etme fikri geldi ancak bu tepkimiz sadece fiyatlara değil, fiyatlardan önce altyapıya herhangi bir yatırım yapılmamış olması ve istanbul'da dahi hala 8 mbps internet satıp 4 mbps hizmet verilen yerlerin çoğunlukta olmasınadır. ancak yine de bu fikrin de değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum

edit2: banka araplar sualtı kabloları tartışmalarına kaymayalım diye o arkadaşların yazdıklarını kaldırdım.
  • hadi 16 mb neyse de 2019'da 4 ve 8mb hızı fahiş fiyatla satmaya kalkmaları, hatta satıyor olmaları bile bu protestonun gerçekleşmesi için yeterli. +1imle katılıyorum.

edit: eksi was here uyardı; arada bir de 6mb varmış. insanlarla dalga geçiyorlar la resmen.
  • ocak ayında farklı bir firmaya gecerek uygulamayı düşündüğüm olay.
  • aglamayana meme yok der eskiler. destekliyorum.
  • insanlar amerika'da sadece 40 dolara bu hızları alıyorlar

bizde hala 4 mbit satmaya çalışıyor. insan şuraya 4 mbit hızı koymaya utanır be.

bak akp'li kardeşim, türk telekom zarar ediyor diye özelleştirilmez. devletin bazı kurumları zarar edebilir ama halkın refahı yükselir. devlet halk için var.

ama sen türk telekom'u arapların eline verirsen, önce araplar borçlandırır sonra dolandırır ardından parayı alıp ülkesine kaçar geriye kalan yönetim de zararı karşılamak için tüketiciye yüklenir. tek kelimeyle türkiye'nin özeti.
  • yapılması gerekendir! bu yaptıkları, gündelik yaşamın bir parçası haline gelmiş hakkın, insanları soyma aracı haline gelmesinden başka bir şey değildir.
  • 256 kbps'ye 99 tl istemedikleri için desteklediğim protestolardır.

(bkz: svihs)

araplara para mara yok!
  • toplu olarak rekabet kuruluna şikayet etmek gerekir. tekel olmanın avantajını kullanıyor.
  • her rezalette olduğu gibi yine baş rolde türk telekom. bravo. yazıklar olsun.
  • 5 ay önce port başvurusunda bulundum hala gelecekler binaya internet bağlayacaklar. mobil hattım da türk telekom. ödediğim faturanın haddi hesabı yok. lanet olsun bizi size mecbur eden zihniyete. bu fiyatlar ne lan kitapsızlar ?