• 250-300 baz puan arası indirim beklediğim toplantı.*

200 bp indirim kararı alınmıştır.

edit: ekleme.
  • kesin indirim olur mu? bu indirim kaç günde konut kredilerine yansır kamu banklarında ? şu dönemde ev alacakların aklındaki deli sorular bunlar. ben de dahil.
    yakından takip eden ve işin ehli kişilerin yorumlarının merakla beklendiği başlıktır
  • bilenler yeşillendirse mi ? konut kredlerini doğrudan etkileyecek bir durum yaşanacak mı acaba ? kaç baz puan indirimi 0,69lara getirir bu durumu ve bu maliyeti bankalar kaldırablck mi merakla bekliyoruz.
    ziraat bankasının zarar açıkladığı bu dönemlerde pek de umudum yok ama neyse ki zarar da etse sonunda bunu ödeyen de biz oluruz
  • 4 kasım 2019 tarihinde yıllık tüfe %8,55 olarak açıklandı. bu tarihten önce yapılan son ppk toplantısında politika faiz oranı %14 seviyesine indirilmişti. şu an tüfe ile politika faiz oranı arasında fark açılmış görünüyor. hükümet enflasyonu faizin bir sonucu saydığından dolayı 12 aralık 2019 tarihinde yapılacak ppk toplantsında politika faizini hedefledikleri yıl sonu tüfe oranı olan %12'ye idirecektir.
  • 100-300 baz puan arasında faiz indirimi beklenen toplantı

https://www.bloomberght.com/…isina-cevrildi-2239343

biz de bu karardan direk etkilenecekler arasındayız, 120-180 ay arası bir konut kredisine girmeyi düşünüyoruz

toplantıda alınacak kararın konut kredilerine etkisi ne olur?
    faiz indirimi ne kadar sürede konut kredilerine yansır?
    bugün 0,99'dan bir kredi aldıktan sonra bir indirim olursa tekrar yapılandırmaya girersek zararımız ne kadar olur?

bu konuda bilgisi, görüşü olan arkadaşlar yeşillendirebilirlerse çok memnun olurum. sevgiler
  • herkesin aksine ben herhangi bir faiz indirimi olacağını zannetmiyorum.
  • halkbank önceden haber almış gibi taksitli nakit avansı 1.60’dan 1.35’e düşürdü.
    taksitli nakit avans %1.60’dan yılda %19.20 faiz oranı yapar.
    %1.35 taksitli nakit avans oranı yılda %16.20 yapar.

%14.00 politika faizi verilirken %19.20 isteyen halkbank, parasını geriye %16.20 faizle istiyorsa merkez bankası politika faizi de %12.00 olur.

bunun 12 aralık’a denk gelmesi de tam türk işi olmuş.
    200 baz puan indirimi hayırlı olsun.

25 temmuz’da yapmış olduğum tahmin
  • 12.12'de faiz %12 şeklinde karar açıklanacak toplantı.
  • buralar 'pkk diye okudum ihihiih' diyenlerle dolacak.
  • kahrolsun ppk.
hesabın var mı? giriş yap