şükela:  tümü | bugün
  • olay fethiye'de yaşanmış. tek seferde kesilen en büyük ceza olabilir. emniyet güçleri doğanları, şahinleri takip etse ülke borçtan kurtulur yeminlen.

kaynak
  • bir kisi de gelip desin ki 'hak etmemis'...
  • çok da iyi olmuş, çok da güzel olmuş. bunlar sahada görmek istediğimiz hareketler.

devamının gelmesi dileğiyle.
  • combo yapmışlar amın oğluna, ellerine sağlık.
  • yarasındır. (bkz: tofaş)
  • araba o kadar etmiyor ki?!? adamda 12 bin tl varmış gibi mi görünmüş polislere? “vur dedik, öldürdün” derler ya. aynı o olmuş. aynısını şu gece 3’de drift atan bmw’lilere de yapsalar ya. ya da kafasına göre cadde’de yarışan lüks araçlara yapsınlar. biraz sıkar tabi o. hiçbir şeyimiz eşit değil.

kurallara uymayınca eşit davranıp, fakir olduğu olduğu her halinden belli olanın yanı sıra, bmw’liye, önüne çakar takıp emniyet şeridinden gidene de kesseler ya bu cezaları.

edit: bugün dünya okuduğunu anlamama günü de benim mi haberim yok? ulan kıçınızla okuyup mesaj kutuma doluşuyorsunuz gerizekalılar. tofaş sürücüsünü mü savunuyorum yoksa cezalarda eşitlik olsun mu diyorum. gözlerinizle okuyun şu yazılanları. gece gece mesaj kutusunda ozan güven'e dönüştüm. bilal'e anlatır gibi anlatırsam idrak edebileceksiniz sanırım bu sefer. tofaş sürücüsünü haklı bulmuyorum. -bul-mu-yo-rum. cezalarda e-şit-lik olsun diyorum. kimse kayırılmasın diyorum. ka-yı-rıl-ma-sın. kayırmanın sözlük tanımını da yapayım mı? ister misiniz?

edit: (bkz: murathan öztürk) bağdat caddesi’nde çiçekçiyi öldüren çocuk, 6 ay yatıp tahliye oldu. sinan çetin’in katil oğlu keza öyle. ölenlerin ailesine para teklif etti, şak diye çıktı içerden. bu işler böyle genşler. mesaj kutuma bir iki örnek bırakıp kaçıyorsunuz ama gerçeğin nasıl olduğunu siz de biliyorsunuz. işin komik yanı, çoğunluğunuz kayırılan tarafta değil, ezilen tarafta. ne bu, kraldan çok kralcılık mı?
    cezalar da adaletli olmalı. babasının limitsiz kredi kartını kullanan çocuklara 5 bin, 10 bin ceza koyar mı? aksine şanı yürür. gülünç oluyor böyle “şu adama da tam beş bin kesilmiiş” gibi yazıyorsunuz ya. devlet utanmasa o bol sıfırlarla alınan lüks araç sahiplerine “ceza yazacağız şimdi. bakkaldan bi vivident al ama damla sakızlı olsun. cezan bu” diyecek durumda.
  • ona bir de 60 günlük yediemin ücretini de ekleyin. ohh mis gib..
  • aynı cezaların trafikte fink atan ve benzer davranış sergileyen bmw golf vesair tayfaya da kesilmesini dilerim.

tanım: artık yolcu olan vatandaş.
  • yavaş yavaş bitecek bu magandalar. en son götlerine giyecek donları kalmayacak öyle bitecek!
  • "yetkililerin dur ihtarına uymamanın cezası 235 liraymış. ilginç.