şükela:  tümü | bugün
  • böyle bir işletme var, içerenköy'de. üç gün oldu öğreneli. sanıyorum iki aydır hizmet veriyorlar.

öğle arası tatilim olmadığı için üç yıldır oturduğum çevrede ne kadar paket servis hizmeti veren işletme varsa hepsini denemiş biri olarak, o ilk günden beri 13.deliyim sanki sevinçten. döner, pide, köfte ekseninde dönen hayatıma, dağ kekikleri, zerdeçallar, kuzu kulakları, yer elmaları, pancarlar, pazılar, yaban mersinleri girdi. yıllar sonra, öğle vakti içime yerleşen "şöyle güzel bir yemek" hasreti böylece sona erdi.yedikçe, müthiş sağlıklı hissediyorum kendimi. dolmaları anneminkinden bile güzeldi sahiden.

kurdukları sistem de müthiş.

her güne özel bir menü hazırlıyorlar. hazırlanan menünün içeriği bir sandviç, bir salata/ zeytinyağı tabağı, bir soğuk sıkım içeçek, bir tatlı şeklinde. sabahtan, teslimatçılar gidip soğutucularına dolduruyorlar yemekleri. sipariş direkt bu arkadaşların telefonlarına düşüyor. bölgesi dahilindeki adreslere, zaten bagajnda olan ürünleri teslim ediyor, bu süreçte teslimatı yapan motoru gps le takip edebiliyorsun.

temiz iş, temiz aş.

siteleri; 12deli.com
  • şu ülke için fazla kaliteli oluşum. yemek yapamadığım zamanlarda kebap, burger ısmarlamaktan içim dışım trans yağ olmuştu. sonra 12 deli geldi. hem menüsü sürekli değişiyor hem de sağlıklı.

minimum fiyat sınırına takılmamak için yemek sitesinden değil kendi websitelerinden sipariş verin. sınır 15'ti, 14,75'lik sandviçi alamıyordum. yoksa bu bir çakallık mıydı acaba? ama çok iyiler be.
  • ev yapımı focacciaları, sebze/meyve sularının cam şişe eşliğinde gelmesi, elma cipsleri, her gün değişen menüsüyle söylenildiği gibi ülke için fazla kaliteli olan mekandır. ofiste olduğum günler kısıtlı olsa da her gelişimde öğlen yemeklerimi buradan sipariş veriyorum ve henüz beğenmediğim/memnun kalmadığım tek bir ürünler, olmadı.
  • az önce yemek sepetinde joker indirim önerileri sayesinde sipariş verip tanıştığım yer. çok lezzetliler ve dürüstler. hayır o kadar lezzetliler ki bu joker indirimden düşülen 10 tl ceplerine girmiyorsa çıkarıp veririm bir dahaki siparişte. o derece.
  • saksukali sandvic satarken caponatali sandvic yazan isletme.
  • orgazmik sandviçleri var.

her güne ayrı bir menü ile saat 11'de başlıyorlar, 11'den önce bir merak sarıyor, aceba bugün ne var diye.

2 yiyecek (salata/ sandviç/ 3 çeşit zeytinyağlı yemek seçeneklerinden ikisi)
    1 tatlı
    1 içecek (sebze ve meyve sularından bir karışım, detoks niyetine)

oluyor günlük menüde!

12deli.com
  • istanbul'un en samimi ve organik sandviçlerini yapan yer.
    şimdi iki entry üst üste geldiği için pr çalışması sanabilecekler için belirteyim hiç de öyle bir durum yok, müsterih olun.

sandviç ekmekleri ve içindeki malzemeler, yaptıkları enfes iksirler ve cennetten düşme tatlıları, buram buram emek ve sevgi kokar.
    yaptığı işe saygısı olan şu insanları koruyup kollayın sevgili bostancı-erenköy-kozyatağı hattındaki suserlar.
  • siparişleri 10 dakika içinde kapınıza getirerek dumurlara sürükleyen işletme.
    patlıcandan nefret eden bir insan olarak henüz zeytinyağlı tabaklarını deneyememiş olsam da salata, sandviç ve soğuk sıkım meyve suları ile gönlümü fethetmişlerdir. her gün menünün değişmesi de benim gibi çabuk sıkılan/her daim kediyi merak öldürür modunda olan kişiler için oldukça eğlenceli. bozmadan böyle devam ederler umarım.
  • iyi hoş; fakat fiyatlarına bir ayar çekmesi gereken salatacı/sandviççi.
    "bu fiyata salatanın içindeki et ve yeşillik dışı malzeme miktarı az kaçıyor" geri dönüşleri üzerine birkaç lira ucuza etsiz salata satıp, salataya koyduklarından daha çok miktardaki eti salatadan ayrı olarak satmaya başladılar. doğru dürüst gramajlı bir etli salata yiyebilmek için eskisinden daha fazla para ödemek gerekti askdfha.

iyi niyetlerine inanıyorum, yaratıcılıklarına saygı duyuyorum, gösterdikleri özeni her siparişimde hissediyorum; diğer taraftan temel matematik de biliyorum gençler. yapmayınız.
  • taze taze sandviçini yedim ve taze taze yazıyorum:bu adamlar aşmış!

ilk siparişim ve ben ki kesinlikle yeni tatlara açık olmayan bir insan olarak bayıldım. caponata soslu füme sandviç muhteşem ötesi. küçük bir sandviç bekliyordum kocaman çıktı,gözüm doydu resmen.yanına soğuk sıkım içeceğimi de aldım,mis.tam 10 dakikada teslimat yaptılar üstelik.

hiç bozmadan devam etmelerini umuyorum. gerçekten çok kaliteli.