şükela:  tümü | bugün soru sor
  • golden state warriors ve efes pilsen arasinda oynanacak, tsi ile 05.30'da baslayacak gosteri-hazirlik maci.
  • saat 5:30'da baslayacak karsılasmadır.ntv'den canlı yayınlanacak.california'da olmasi sebebiyle salonda çok fazla türk taraftar olması bekleniyor.denver'ı yenemedik belki ama şartlara daha alısmıs bir efes takımı, golden state warriors'ı bir ihtimal yenebilir.bu arada koç don nelson'ı geri getiren ve bu sene small ball oynayacak warriors'ın ne yapacagını kendi taraftarları da merakla bekliyor.o yuzden golden state maca asilacaktir tahminen.heyecanla bekliyoruz.haydi efes, yensen de yenilsen de gururumuzsun zaten.
  • tecavüz gibi maç haline gelmiştir ikinci yarı itibarı ile. fark kırk sayıyı da geçti warriors lehine. sadece zaten avrupa standartlarına göre uzak olan dış alandan sayı aramakta efes, bunda da malesef çok başarılı değil, buna karşın savunmadayken de her pozisyonda turnike şansı vermekte, en büyük avantajı olan savunmasını da işlevseleştirememekte. her ne kadar mücadele etmesi bile gurur kaynağı olsa da bari şerefli mağlubiyet olsaydı diyor insan.
  • 120 - 66 golden state warriorsun kazandigi mactir.
  • efes pilsen (66)-golden state (120) olarak biten mac. macta efes cok kotu yenildi. statta turk bayrakli, fb gs bjk formali bircok vatandasimiz vardi. stattaki amerikalilar bu kadar farka ragmen niye efes pilsen'e hala tezahurat yapildigini anlamadi. efes pilsen oyunculari yorgundu herhalde, once denver'da mac sonra oakland'ta, performanslari dusuktu. neyse maca gelen turkler cok eglendi.
    mac yorumu icin:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/5256722.asp?gid=53
  • eglenceli hezimet.

bilmiyorum ekranlara ne kadar yansidi ama bayagi bir turk seyirci vardi. malesef turkler salonun her bir yanina dagilmislardi o yuzden sesimizi fazla duyuramadik. ikinci ceyregin sonundan sonra da oyunun gidisati belli oldu zaten, bir yandan kacirilan her sutla sac bas yolup bir yandan da etraftaki amerikalilara sov yaparak eglendik. bir hazirlik macinda bile takimlarini yalniz birakmayan bu taraftarlar dorduncu ceyrekte "eh artik biz yavastan kalkalim, sonuc gayet belli, cikis trafigine yakalanmayalim" diyerekten yanimizdan gecerken "delirmis olmalilar, turkler de cilginmis yav" diyerekten gulumseyerek baktilar. oakland zencilerin yogunlukla yasadiklari bir bolge, warriors taraftarlari da cogunlukla zenci. bu tombul ablalarin gecerken attigi laflar da komik oluyor.

hem yenildik, hem ezildik, efesli oyunculari bilemem ama biz cok eglendik. ayrica amerika'daki bunca yilimda ilk defa boyle bir ortamda milli mars soyledik, pek duygulandim.

kameralarin sevgilisi karsiyakali arkadasa da buradan selam ederim.
  • murat murathanoğlu' nun, eşsiz anlatımı ile yine gülmekten yerlere yatırdığı karşılaşma.

(bkz: #10149754)
  • efes pilsen için diyebileceğim tek şey "yanlış zamanda, yanlış yerde". evet bundan 1 sene ya da bir kaç sene önce efes pilsen nba takımlarıyla karşılaşabilseydi keşke. şu anda bakıyorum efes pilsen'in yapısına uymayan saçma sapan yabancı transferleriyle ve eldeki en iyi 2 yabancı olmadan amerikanın yolu tutulmuş. tabi ki böyle yenilgiler de kaçınılmaz oluyor. hatta tahminim odur ki efes pilsen bu sene oynadığı euroleague maçlarında bize ülkerspor tadı verecektir.
  • efes pilsen'in bu maçta yediği 54 sayılık fark nba takımları ile avrupa takımları arasında oynanan 70'i aşkın maç arasında rekordur.
  • oks ye hazırlandığım seneydi normalde ders falan çalısmak için kalkmayan ben bu maç için sabahın köründe kalktım. ve tarihi hezimete şahit olup başkası adına utanmak deyimini gerçekleştirdim. bu maç anılarından silinmiyor bi de şimdi kadrolara bakıyorum bir daha gülüyorum