• yemen civarından atılan füzelerle gerçekleşmiş olandır.
  • 2. soğuk savaş döneminde yaşanmış önemli bir hadisedir.
  • vietnam savaşının başlama sebebi sayılan ve yıllar sonra yalan olduğu itiraf edilen saldırıyı hatırlatan saldırıdır. nedense bu saldırılarda bir türlü amerikan ordusu isabet almaz, yaralı bile vermez. sınırın ötesine 4 adam yollayıp 8 tane füze artırmayı düşünenlere duyurulur.
  • gelen haberlere göre , karavana atış şeklinde gerçekleşmiştir.
  • yesemete natural parkının kıskanılması sebebiyle gerçekleşen aktivite. adamları kıskanmayın olm, ayda yılda bir park yapmışlar. pff.
  • muhtemelen roketi atan ekşiçi değil çünkü olsaydı şu tarz bir başlık girmiş olurdu.
    (bkz: 12 ekim 2016 isabetsiz roket rezaleti) " gidip masraf yaptım, bir firmaya güvenip roket aldım. tam işe yaraması gereken yerde ise isabet sağlayamadı. şimdi bu roketler ayıplı mal değilde ne? ..........." der ve uzar gider.
  • sıkıntıdan adamlar amiral battı oynamışlar büyütülecek bir durum yok ; ilk atışlar karavana
  • tanım : amerika'nın yanlış sularda gezmesinin sonucudur.
    tarihte daha feci örnekleri de vardır (bkz: uss stark)

ha şimdi yemen bu saldırıyı yapmış yapmamış, amerikanın pek bi tarafında olacağından değil. akıllıca bir hamle sayılmaz o yüzden. amerika daha beter kudurup, bedel ödetmek de isteyebilir. iran-ırak savaşı esnasında; iran, körfezdeki abd fırkateynlerinden birini vurunca, misilleme olarak iran havayollarına ait sivil yolcu uçağını düşürüp çoluk çocuk 96 kişiyi katletmiş psikopatlar bunlar.
  • yemen'de demirli bir abd gemisi daha önce de bombalanmıştı. beni 6 yılda üye yapan ekşi çok fazla malı daha önce üye yapmış böyle başlıklar sayesinde öğreniyorum.
  • savaşı takip edenler husilerin nasıl yürek yemiş mermiye kafa atan adamlar olduğunu bilir. abd dikkat etmezse birkaç eyaletini husilere kaybedebilir.
hesabın var mı? giriş yap