şükela:  tümü | bugün
  • ulan tek başına evde oturuyorum insafsızlar dün getirmediniz umursamadım. benim de bugün millet yapar diye umudum vardı.
    ama yok arkadaş kapı çalmıyor.
    demin kapı çaldı bir umut koştum yöneticiymiş, ayakkabıları içeri alır mısınız dedi.

yaşlı teyzeler neredesiniz size sesleniyorum!
    bu yeni kuşak kızlar değil aşure hazır kek bile yapamıyor ,
    canım fena aşure çekiyor şu an hadi yakın olanlar bana aşure getirsin,
    bana getiremiyorsanız birbirinize götürün.
    off be ne güzel giderdi şimdi nohutlu narlı falan.
    benim adıma da yiyin lan...
    şurada bisküvi var ben de onu yiyeyim bari.

debe editi: insanlar arası samimi ilişkileri canlandırma, unutulan manevi değerleri hatırlatma ve eğlence amaçlı yazdığım entryden sonra evime tamı tamına 11 aşure geldi dünden beri evet on bir...
    gelen mesajlar da cabası.

kimisi annem 3 aşure yaptı dedi kaptı getirdi, kimisi bizim orada aşure yapan bir yer vardı hemen aldım deyip aldı geldi ,
    kimisi de dünden yapmıştı hanım deyip getirdi öyle insanlarla tanıştım ki ne kadar şükredip teşekkür etsem az dün geceden beri duygusallım sözlük.
    tabi 2 tane aşureyi hemen kaptığım gibi götürdüm mideye bir güzel.
    geriye kalan 9 aşureyi de komşulara dağıttım.
    onların yüzündeki sevinç hele görülmeye değerdi,
    "siz mi yaptınız"diye soranlar,
    "ne zamandır aşure yememiştim"
    diyenler, "
    bugün aşure günü müydü"diye şaşıranlar,
    tabağa bizde de fazla pasta vardı diye koyanlar.
    komşularla aradaki sevgimi artırdım.
    kalabalıklardan bıktığımız, kimseye tebessüm etmediğimiz, sürekli yalnız hissettiğimiz metropolde hala insanlığın ölmediğini gördüm.
    şunu bir kez daha anladık ki bizim
    insanımızın merhameti, yardımseverliği, temiz kalbi hiçbir ülkenin insanında yok ; yeter ki tekrardan özümüze dönelim, birbirimizi sevip sayalım, iyiliği karşılıksız yapmasını bilelim.
    geçenin bir yarısı eve gelen mesaj atan, merhamet eden herkese sonsuz teşekkürler.
    ricam o ki aşure yapan da kapsın koşsun hemen komşularına bugun.
    saygılar herkese.
  • üzücü durumdur.

bize de, aşureden nefret etmeme rağmen bugün 4 kase geldi.

göndermeyin lan komşular yemiyorum.

edit: aşure lobisi hunharca eksiliyor, hll spr dvm.
    sevmiyorum lan işte sevmiyorum, yemiyorum, yemeyeceğim.
  • cunku 11 ekim 2016'da getirmislerdir. ev sahibimin kizisi getirdi efenim. adi seda imis. daha once tanismamisiz oyle dedi. tesekkur ettim kendisine. fakat bizim o asureyi kasiklayacak kasigimiz yoktu. evimizde ne kasik var ne catal. diyemedim tabii bunu. ama olsundu.
  • üzücü bir durumdur. az önce koridordan sesler geldi, hah dedim aşure dağıtıyor biri. çaktırmadan baktım koridora heyecanla. meğer yan komşu milletvekili abi kaçak et kesiyormuş. polisi, amaan ne polisi özsüt'ü arayayım bari.
  • komşuluk öldü mü be dedirtir.

aşk kalbimi yakan volkan gibidir,
    aşurenin dağıtıldığı hicri ay muharremdir.
  • ankara eryaman'daki evimden de hissedilen son derece üzücü durum.
  • üzücü bir hadise. eskiden komşuluk vardi. artik kimse kimsenin sikinde değil. anca instagramdan aşure fotoğrafı atin amk.
  • acı ama gerçek olan olaydır. yarın ısmarlattım kendime ama yapıp yollayacaklar valla..
  • komşuluk ölmüş aq bu istanbul'da. kaç gündür reklamlarda aşure, burda aşure. acayip canım çekti. komşulardan hayır gelmeyince, atladım akasya avm'ye geldim az önce. sırayla yazıyorum, mado, beyaz fırın, özsüt ve son olarak sütiş. hepsinde bitmiş aq. demek ki millet komşudan gelmeyince buralara saldırdı. hanım evde aşure bekliyor. ne yapıcam ulan ben şimdi:(