şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın aktardığı ve türkiye'de araç kiralamanın ne kadar rezil bir iş olduğunu gösteren rezalet gibi rezalettir.

"5 ekim 2016 çarşamba gece 23:00'da garajyeri.com üzerinden ek mini hasar güvence paketi ile fiat linea kiraladım. ertesi gün aracı otoparktan çıkaracakken sağ arka çamurlukta bir çizik gözüme çarptı. aracı alırken çektiğim fotoğraflarla karşılaştırdığımda hasarın benim kiraladığım süreçte oluştuğunu anladım.

işte bir hafta sürecek saçmalıklar da bu anda başladı.

hemen garajyeri.com ile iletişime geçip durumu bildirdim. hasarın mini hasar kapsamı dahilinde olup olmadığını belirlemek için benden fotoğraf talep ettiler. fotoğrafı çekip gönderdikten sonra yetkili autoking servisiyle görüşme sağlandığı ve mini hasar onarım kapsamına giriyor olduğu bana iletildi.

bugün garajyeri.com'dan arandım ve aracın bugün servise gittiğini ve 156 liralık masraf çıkacağı söylendi. mini hasar onarım kapsamına girmemesinin sebebi ise hasar 10 cm'den uzunmuş!!

yükleyeceğim fotoğraflarda benim kiraladığım araç ve autoking'in kendi mini hasar örneğini göreceksiniz. birinin bu kapsama girip diğerinin girmemesi hem komik hem de sinir bozucu.

20 tl karşılığında mini hasar paketi sunup, oluşan hasarda 'bizim bi ilgimiz yok autoking ile görüşün' demek tam türkiye esnaflığı ürünü bir hamle.

biraz uzun oldu ama ekşi sözlük'ün vicdanına havale ediyorum. okuyan okumayan herkese teşekkür ederim"

bunlar da arkadaşımın gönderdiği fotolar;

http://i.hizliresim.com/qq5der.jpg(mini hasar kapsamına giren hasar)

http://i.hizliresim.com/keq4rv.jpg (bu da arkadaşın kiraladığı araçtaki hasar)
  • gün geçmiyor ki ülkemde rezaletsiz gün olsun
  • önce arayıp ücretsiz tamir edeceğiz diyip sonra yok kardeş edemiyoruz demişler. rezalet is accepted
  • opel gürses sen misin?
  • ulan bu ara ne rezalet yaptı be. biri birine topu atıyor öbürü yapamam diyor, geri dönüyorsun biz bişey yapamayız halledin aranızda diyor. ulan bu nasıl hizmet?
  • 10 üzerinden 6 verdiğim rezalet. kabul edilmiştir ama pek matah bir şey değil sanırım. özellikle gündemde olan gürses rezaletinin yanında sönük kalacaktır.
  • şunu belirtmek lazım. auto king'in mini hasar görselindeki hasar, plastik tamponda.

mağdurun fotoğrafındaki hasar ise arka çamurlukta, ki linea'larda arka çamurluk kaportanın bir parçası. bununla beraber çizikten fazlası, kaportanın buruşması var ki, boyadan öte kaporta işi de istiyor gibi.

muhtemelen daha büyük bir hasar şeklinde tamponda olsaydı, mini onarım'a girecekti, ancak kaporta işi de girdiği için maliyet artmış ve mini onarım'a girememiş.

ha, tabi diyeceksiniz ki, arkadaş ben nereden bileyim, tampona mı hasar gelecek de mini onarıma girecek, yoksa girmeyecek, o da 10 cm'den fazla olacak bla bla bla.. haklısınız derim; zira mini onarım'ın kaç tl'ye kadar kapsamı olacağının değil de cm üzerinden hesap yapılıyor olması bana saçma geldi. 156 tl'lik bir onarımı dahi kapsama sokamayan mini onarım güvencesinin ben içine sıçayım, mesela bunu biliyor olsan, "150 tl'ye kadar olan hasarları ancak kapsar" şeklinde, 150 tl hasar olur da cebimden çıkmasın diye 20 tl vermezsin.. değmez bir risk çünkü.

neyse, bir gürses değil ama rezalet puanım 7/10.
  • üç kuruş ucuza kiralamak için düşülmüş durum.
    zamanında benzeri bir servisi kullanıp, memnun kalınca başlığını açmış ve reklam diye linç edilmiştim. internetten bir hizmet alırken seçici olmak gerekiyor, başlı başına yasal olmayan bir iş modeli olan bir hizmeti kullanmaksa apayrı bir ölücülük.
  • yardım için mesaj atan yazarlara teşekkür ettiğim rezalet.

olay sonuçlanıncaya kadar hesabın sahibi arkadaştan hesabını ödünç aldım.

öncelikle hasarın plastik parçada olmadığını belirten arkadaşa teşekkür ediyorum. 20 tl karşılığında yaptığın sigorta sadece potansiyel 20-30 liralık hasarı karşılayacaksa başlarım öyle sigortaya.

ölücü olmakla suçlanmışım. bir iş modelinin yasal olup olmadığını belirlemek benim değil devletin ve organlarının sorumluluğundadır diye düşünüyorum.