şükela:  tümü | bugün
 • genelkurmay başkanlığı'nın, “terörle mücadele harekatı basın açıklaması” başlığıyla yayınladığı, 29 ağustos 2016'dan bugüne icra edilen operasyonlardaki bilançoyu içeren duyuru.

  29 ağustos'tan bugüne kadar 88 şehit var şeklinde açıklamışlar ancak şu fb sayfasında, günlük takip ile kayıt tutan arkadaş sadece eylül ayında 82 şehit var diyor. verilen tarihten bu yana ise 102 şehit varmış gerçekte. haritada şehir şehir göstermiş eleman ayrıca.

  şunu da bırakayım

  https://twitter.com/…tana/status/786209298237886468
 • şehit sayısı hakkında neden yalan söylediklerini anlayamadığım açıklama.
 • başıma bir iş gelmeyecekse beğenmediğim açıklamalardır bunlar.

  bu açıklamalarda sadece ölen ve öldürülenler mi önemlidir? peki ya bu mücadele için ne kadar kaynak harcanmıştır ve bu kaynağın maddi değeri nedir diye merak ediyorum. belki mücadele etmemiz sonucu zarar ediyoruz. belki bir an önce terketmemiz gerekli o toprakları. neden ölüyor vergilerimiz ile yetişmiş onca insan? ne karşılığı? herşey toprak mıdır vatan için? bunca yıldır kazanımımız ve kaybımız nedir? açıklamaların bir bölümünde neden bahsedilmez bunlardan anlamam.
 • siviller düşüldükten sonra verilen rakam olabilir. şehitler gün gün basında yer aldıktan sonra eksik sayı verilmesinin bir anlamı yok. onlar da insanların toplama yapabileceğini biliyordur her halde.