şükela:  tümü | bugün
  • euroleague yönetiminin real'in ilk maçtan düşmemesi için lamonica'yı hakem üçlüsünün içine yerleştirip canlılık (!) getirdiği ama yine de muhtemelen oly'nin kazanacağı euroleague 2016-2017 sezonu açılış mücadelesi.
  • olimpiyakos'un turnuvaya bu yıl da sportif amaçlı katıldığını gösteren müsabaka.

    ms: real 83 oli 65
  • olympiakos'un geçen sene kaldığı yerden devam edeceği bu sene de daha ilk maçtan anlaşıldı. geçen sene bir çeyrekte zalgiris'e bile 9 sayıyı zor atan takımda pek bir değişiklik yok, bir çeyrekte güç bela çift hanelere ulaşıyorlar. bu sezon da yine saçma sapan kadro yapısıyla spastik gibi hücum ediyorlar, daha fazlasını beklemek de mantıksız olur zaten. savunma desen o da evlere şenlik, spanoulis de artık yaşlandı bir yere kadar oyunda tutuyor takımı. hücumlar neredeyse sadece printezis üzerinden yürüyor resmen, geçen sene de böyleydi. takımın 2 sezon üst üste kupayı alıp, sonraki sezon da final oynamasından sonra düştüğü durum çok garip. kadro yapılanması konusunda çok kötü bir strateji izlediler. şu görüntüleriyle yeni formatta üst tura bile çıkamazlar.

    madrid kadrosu gayet iyi olmuş ama bu maç ölçü olmaz asla. kağıt üzerinde baya sağlam kadro ama sezonun ilerleyen kısmında ne yaparlar bilmem. olympiakos gibi çok kötü durumda olan bir takıma 18 sayı atmaları benim için çok anlam ifade etmedi bu yüzden. yine de güle oynaya rahat kazanmaları sezona iyi başlamak ve moral - motivasyon açısından önemli. madrid'in sezon içerisinde oyunu nasıl şekillenir bilmem ama olympiakos falan fenerbahçe'ye rakip olabilecek çapta takımlar değil. yeni formata da alışamadım zaten, kuban gibi takımların dışarıda kalması düşündürücü. bu takım geçen sene cska'yı eliyordu az kalsın, final four oynayıp 3. ol ve eurocup'ta oyna. resmen saçmalık, beğenmedim formatı.