şükela:  tümü | bugün
  • bugün amfimde belki de en doğru düzgün konuştuğum arkadaşım intihar etti.

şoktayım sözlük. şokumu anlatınca bu başlığa dönüp içimi dökeceğim. formata sıçtığım için affedin düşünemiyorum doğru düzgün.

çok iyi biriydi. duygusuz insan müsveddelerinden değildi. duygusuz insan müsveddeleri öldürdü onu.

çocuk psikiyatrisi alıyoruz bu hafta. o istismar edilen çocuk vakalarına, gazeteleri sayfa sayfa dolduran tecavüz cinayet gibi kullana kullana eskittiğimiz kelimelere dayanamıyordu.

dayanamadı.

bileklerini kesip 4. kattan atlamış dilek.

bileklerime bakıyorum. benimle paylaştığı, bilmeme izin verdiği ortak mutsuzluk sebeplerimizi düşünüyorum ve bileklerime bakıyorum.

daha bugün sabah ilk dersin bitmesini kapının önünde beklerken geldi. aşağı yukarı vaktinde geldiğim halde girmemiştim, o ise doğrudan gelmemeyi tercih etmişti. bilerek gelmedim oley diyerek kollarını iki yana açtı.

bu sabah biraz farklıydı. gösterdiği neşesi bir maske gibiydi. nasıl olduğunu soramadan ders bitti, insanlar dışarı çıkmaya başladı.

bugün ona nasıl hissettiğini soramadım.

en yakınlarımdan değildi, en yakınlarından değildim. ama ayrı bir kulvarda tanıdığımı düşündüğüm ve gördüğüm şeye saygı duyduğum, gördüğüm şeyi sevebildiğim biriydi.

beni deli-kaçık-saçma bir insan gibi gördüğünü hissettiğim bir sürü insandan farklıydı ve kendim gibi davranırken onun yanındaysam bu bir meydan okumaya dönüşmüyordu.

ikimiz de gevezeydik. bizim gruba daha önceden gelse bütün kelimeleri tüketmiş olabilirdik belki.

belki ona kabuslarımı anlatmamalıydım. belki dünyanın çirkinliğinden bahsederken ona katılmak yerine olumlu yaklaşmayı denemeliydim.

karşımdaki insanın neye ihtiyacı olduğuna hiç dikkat etmeden açmışım şu koca çenemi. ne olurdu sanki kendi kendime oynadığım polyannacılığı onun yanında sürdürsem?

evet biliyorum bir şeyi değiştirmezdi. derininde çok kompleks bir mekanizma vardı.

ama sormadan edemiyorum. o bardağı taşıran son damladan önce ya birkaç damla da ben kattıysam?