şükela:  tümü | bugün
 • kemal kılıçdaroğlu'nun sinsice derinden gelip yapıştırıverdiği ayar. "ecevit ile uğraşacağına, üzerinde yunan bayrağı sallanan türk adalarına sahip çık" şeklindedir.

  "sayın erdoğan az özce '50 milyar lira nereden çıktı?' dedi. kendisine önerim şu torunu matematik biliyordur. torununu alsın bir de hesap makinesi alsın. dolardaki 1 kuruş artışın maliyetini çıkarsın. eğer bu hesabı yapmaktan acizse gelsin bana ben kendisine hesap vereyim"

  "erdoğan rahmetli ecevit ile ilgili sert cümleler kullandı. milliyetçiliğini sorguladı. yaşı ve sağlığı istismar edilmemeli, hele hele ölen bir insanın yaşından istismar edilmemeli. doğru değili olmamalı. ecevit'in milliyetçiliğini eleştiriyorsan rahmetli ecevit milliyetçiliği kıbrıs’ta beşparmak dağları’nda yazılı. afyon tarlalarında yazılı. erdoğan milliyetçi geçiniyorsun. ege yunan adalarına bak. milliyetçiliğin makam milliyetçiliği, adalara sahip çık. türkiye’ye ait olan adalarda yunanistan bayrağı dalgalanıyor. ecevit'le uğraşma. o hizmet etmiş birisidir. niye onunla uğraşıyorsun".
 • tam kendi çapında bir ayar olmuş. gerçekten tarihi. tişörtü çıkartıp atletle dolaşıyorum karavanda şimdi.
 • konuşma;

  denildiği gibi, kk'nın yerinde ben olsam, o adalardan birine girmeye çalışırım...
 • kılıçdaroğlu'nun konuşmasında atıfta buluduğu meşhur miting için:

  https://www.youtube.com/watch?v=izzbkg8eezu

  "
  biz demirellerden, türkeşlerden milliyetçilik dersi almayız.
  sevgili kardeşlerim;
  biz milliyetçiliği; sokak duvarlarına değil,
  kıbrısın topraklarına,
  egenin deniz yataklarına yazmışız,
  biz milliyetçiliği batı anadolunun haşhaş tarlasına yazmışız
  "
 • ülkenin hımına koyulurken başka ne yapacaktı?

  ülkeyi yönetenler karşınızda, onlara oy verenler de buralarda. muhalefetin işi ülkeyi yönetenleri eleştirmektir, son dönemde çok etkili olunmasa da bir şeyler yapılmaya çalışılıyor. adam bu yaşında ankaradan istanbul'a yürüdü sizler klimalı odanızda otururken.

  kılıçdaroğlu mükemmel değil elbette, bence sonraki seçimde koltuğu bırakması daha uygun olacaktır fakat mevcut süreç içerisinde çaba sarfediyor. bu ülkede muhalefet yapabilmek zor iş, kendinize güveniyorsanız buyrun sizi görelim siyaset arenasında. aramızdan aklı başında, ağzı iyi laf yapan, rte'yi karşısına alabilecek bir genç çıkmaz mı?

  aaa herkes kaçmış. nereye gittiniz lan?
 • kanlı noel'de mürüvvet ilhan ve evlatları*** şehit edildiğinde tüm dünyayı karşısına alarak kıbrıs'a türk bayrağını diken liderin adı bülent ecevit'dir.

  yakın geçmiş zamandaki diğer konu başlıkları;

  (bkz: akp'nin yunanistan'a bıraktığı 16 ada)

  (bkz: yunanistan'ın türk adalarını işgal etmesi)

  (bkz: akp'nin yunanistan'a bıraktığı 18. ege adası)

  (bkz: yunanistan cumhurbaşkanı'nın muğla ziyareti)
 • dün abd sözcülüğü yapıp bugün milliyetçi takılmak ayar değil olsa olsa ayarsızlıktır.
 • milliyetçi biri olarak kılıçdaroğlu'nu bu açıklamalarından dolayı ayakta alkışlıyorum.
 • kayıkçı kavgası benzeri ayar.

  sen ana muhalefet partisi genel başkanı değil misin arkadaş? kaldı ki, öyle sıradan bir parti de değil, kamal atatürk'ün kurduğu, bu ülkenin, bu cumhuriyetin kurucu partisi.

  kamal atatürk dedim bak! ayar verilecek olsaydı, kamal atatürk ayarın alasını sadece rte'ye değil, yedi düvele o işgal edilen adaya çıkıp verirdi.

  sen kimsin be soros çocuğu?

  (bkz: tesev)