şükela:  tümü | bugün
  • seferleri aksatmakta olan kaza.

küçükçekmece durağına otobüs girmiş bariyerleri aşıp. işçi servisine benziyordu. bir sürü ambulans filan vardı, durak kapalı, geçişler durağın tek şeridinden karşılıklı ve beklemeli olarak yapılıyor.

ölü veya yaralı yoktur umarım. bi kurtulamadım şu üçüncü dünya ülkesi toplu taşıma aracından...
  • söğütlüçeşme ilk duraktan zor bindim metrobüse bütün duraklar tıklım tıklım. insanlar çok geç kaldık diye isyan halindeler. vaziyet kötü sinirler gergin.

kaza haberi
  • gün ağarmadan işe gitme telaşı içinde, bire bir şahit olduğum kaza.
    saat 06.42 de küçükçekmece metrobüs durağında gerçekleşti. beyaz minibüs tarzı aracında tek olan sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek metrobüs yoluna giriyor, duraktaki temizlik görevlisi bir amcaya çarpıyor.

yaralı sayısı haberlerde 3 olarak yazıyor ama 2 yaralı vardı. temizlik görevlisi kafasında kanama olmasına rağmen iç kanama belirtisi göstermiyordu. ambulans hastayı ayakta hasta olarak aldı. sürücünün bilinci açıktı ama iç kanaması olup olmadığı bilinmiyordu ayrıca kırıkları vardı. umarım ikisi için de ucuz atlatılmış bir kaza olur.

hasbelkader bir kaç saniye ya da dakika önde olsak bu minibüs, yolcusu olduğumuz metrobüsle çarpışacaktı. daha afyonu patlamamış biri olarak bana hayatın saniyelik bir şey olduğunu ve sahip olduklarımın değerini hatırlattı. ailemi sevdiklerimi arayıp onları ne kadar sevdiğimi söyleyeceğim.
  • şu linkten an be an izlenebilecek kaza. turnikede tam çarpışma anında birisi olduğu görülüyor. ölüm haberi almamak resmen mucize. benzerinin şirinevler durağında olduğunu düşününce sanki karınca yuvasına postalla basmış gibi bi görüntü kaçınılmaz olurdu. her şeyi geçtim o şerefsiz şoför hangi tabakhaneye kaç kilo bok yetiştiriyormuş da makas atarken kontrolünü kaybetmiş cidden merak ettim.