şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az evvel maruz kaldığım rezalettir.

  yüzyüzeyken konuşuruz konserine haftalar önce biletix'ten 2 kişilik bilet aldım. grubu seven yeğenim konseri sosyal medyadan görüp bana "gidelim abi, lütfen" deyince "olur" dedim ve aldım biletleri.
  konser saati 22:30. mobil bilet qr kodları telefonumdaydı ve kadıköy dorock xl kapısına 21:40 gibi gittik. zaten konser olacağı için kapı önü de kalabalıktı.
  doğrudan kapıya yöneldim telefonumdaki biletleri gösterecekken görevli sordu:
  +kaç kişisiniz?
  -iki

  yeğenimle bana baktı sonra yanındaki diğer görevliye:
  +iade

  diğer görevli:
  +iade
  -iade derken?
  +iade. kalabalık, bayansız almıyoruz("damsız" da demiyor, "bayansız" olmuş ifade).
  -nasıl yani?
  +...

  ben içeri girdim kapıdaki görevliyle. üstümü aradılar. sonra gişeye geldik. oradaki görevlilere tekrar sordum:
  -böyle bi uygulama var mı? anlam veremedim, biletixten haftalar önce bilet aldık, neden giremiyoruz?

  o sırada gişeye, konsere girmek isteyen başka bir kadını getirdiler:
  +bu iadeleri size vereceğiz. nakit alalım lütfen bilet ücretini.
  -yahu bu nasıl iş? bu ne biçim bir uygulama?
  +biletixten kaça almıştınız bileti?
  -45(haftalar önce aldığım için onu da zar zor hatırladım. zaten olayın şokundan niye söylediğimi de anlamadım)

  daha önce de bu mekanda konsere gitmiştim ve böyle bir uygulamaya şahit olmadım. iki bilet ücretini verip beni çıkardılar. kapıya kadar da girişteki görevli beni takip etti. şimdi şikayet etsem adamlar dönüp: "bileti iade etmişsiniz beyefendi" diyerek sıyrılabilirler. o nedenle bu durumu burada paylaşmak istedim.
  ben böyle terbiyesizce bir muamele görmedim. bu giriyi okuyunca kafanızda soru işareti olabilir diye söyleyeyim; eli ayağı düzgün, normal, sadece konsere gidip eğlenmek isteyen iki kişiyiz. böyle tanım yapmak da abes oldu ama uygunsuz bi görüntümüz yoktu diye ifade etmek istedim.

  kapıdaki kel, bıyıklı adam resmen ikinci sınıf insan muamelesi yapıp bizi içeri almadı. yüzyüzeyken konuşuruz grubunun sosyal medya hesabına da yazdım bu durumu.

  insanı gerçekten hayattan soğutuyorlar. konuyla ilgili şikayetimi ileteceğim merciler varsa bilgilendirecek arkadaşların yönlendirmelerini rica ederim.
  ayda yılda bir konsere gidelim dedik gördüğümüz muameleye bak. ne bir mantıklı açıklama, ne düzgün bir üslup...

  yazıklar olsun dorock xl! kadıköy'den bile soğuttunuz, ne diyeyim.
 • (bkz: dorock xl kim) rezalet puanı: 10/10

  o değilde kapıya mercedes, bmw veya audi ile yanaşsaydın abi çekecek adamlar başka türlü gelince damsız almıyoruz ayağına yatıyor..

  biletix ve elinden geldiği heryere şikayet etmeni tavsiye ederim.
 • http://www.biletix.com/…nlik/vwl3c/istanbul/tr#tab3

  her ne kadar desteklemesem de biletix teki konserin sayfasındaki lütfen not edin kısmında bu durum yazıyor.
  rock barda disko gibi dam olayı yapması da ayrı saçmalık zaten de bilet alinmadan önce yazmışlar bunun için bu gibi etkinliklere erkenden gitmekte fayda var.

  edit: link gitmiş diyorlar. ekran görüntüsü burda:

  https://hizliresim.com/ddn2mo
 • yapabilecegin sey dorock mudur yarrack midir oraya bir daha gitmemek.

  yaptiklari yanina kar kalir mi? evet kalir cunku senden baska gidecek o mekana 30 milyon daha insan var, o yuzden insan siken mekanlar piyasa yapiyor bu ulkede.
 • rezalet gibi rezalettir! ama bir yandan da yeğenin müzik zevki edinmesi ve daha nitelikli müzik dinleyicisi olabilmesi için bir fırsattır belki.yüz yüzeyken konuşuruz ne yahu. doğru düzgün konserlere götürün çocukları.
 • dorock xl gibi kadıköy'ün kalbine kazık olarak çakılmış kekoların işlettiği bir mekana neden gidersiniz hala bilemedim ki zaten.
 • adı geçen mekana üstüne para verseniz gitmem. çok değil, birkaç seneye süksesini kaybedecek, ondan sonra da iade yaparlar bol bol.

  rezalet midir? daniskasıdır. konser ulan konser. konsere de ''bayan'' arıyorsan, damsız almıyorsan erkekler ölsün komple. haa kılık kıyafetinde, ne bileyim davranışlarında bir yamuk görürsün -ki biletix bunu belirtiyor, almayabiliyorlar yani- ona hiçbir sözüm yok. ama insan gibi eğlenmeye gelmiş, haftalar öncesinden plan yapmış insanları sen kimsin de mekana almıyorsun?
 • rezalet değil. orası erkek erkeğe gidilecek bir yer değil.
  kızıyorsunuz ama o kapı erkeklere açılırsa orayı yıkarlar. sürekli kavga çıkar. hiçbir şekilde kadınların rahatsız edilemeyeceği bir yer olduğu için biz arkadaşlarla gidiyoruz. bir gün bile sorun yaşamadık başka yere gidip de damsız erkeklerin olduğu yerde dünya kadar rezalet yaşadık.

  not: erkeğim.
 • türkiyedeki eğlence kültürünün amına koyayım. mevzubahis mekandan bağımsız olarak içimdeydi bunu söylemek. damsız girilmez lafına da ayrı kafam girsin, bak kardeşim nedir bunun düzgünü, "couples only"dir, yalnızca çiftler dersin, damsız lafı ile nezihlik yaratma çabası ancak bizim ikiyüzlü kültürümüzde bir arada olabilirdi zaten.

  edit: cümleyi daha eleştirel biçimde düzenledim.
 • damsız girilmeyen rock bar mı olur lan.