şükela:  tümü | bugün
  • bir çaylak dostum tarafından şahsıma iletilen durumu olduğu gibi yapıştırıyorum ey sözlük, muhtemel cevabınızı kendisine iletebilirsiniz. bana da iletseniz olur ama, kendisine ulaşmanız konuya hakimiyet bazında daha mantıklı olacaktır.

"şimdi samsung'un ve adı sözde yetkili servis olan tele service'in bana yaptığı mallığı anlatacağım. sizden ricam bu gönderimi paylaşmanız. çünkü çıldırıyorum.

note 8 telefonum ikinci kez ahize arızası verdi. ahizeden çok az ses geliyordu. ilk arızayı yetkili servis yazılımla ile düzeltti ama ikinci kez olunca sorunun donanımsal olduğunu anladım. 25.09.2018 tarihinde telefonumu tele service istanbul yetkili servisine yolladım. 5.10.2018 tarihinde telefonu mağazadan teslim aldım. aldıktan sonra bir de ne göreyim. telefonun ahize kısmında 4 tane delik var. yetkili servis dediğimiz tele service merdiven altı iş yaparak ses gelmeyen ahize kısmına, telefondan ses gelsin diye 4 tane delik açmış. telefonda kılcal çizik dışında fiziksel bir şey yokken telefon resmen delinmiş. telefonumun ahize kısmı delik olduğu için muhtemelen suya dayanıklılık özelliği de gitmiş. daha kötüsü telefonda bir arıza olsa servise göndersek servis dışı müdahale deyip telefonu garantiye bile sokmazlar.

tele service kısmında böyle salakça bir mağduriyet yaşadığım için samsung'a iki kere telefon açtım. durumu izah ettim. hatta media markt'ta telefonun fotoğrafını çekip servise gönderdikleri için telefonun sağlam gittiğini söyledim. 2 kere aramama rağmen ne arayan ne soran oldu. hatta samsung müşteri hizmetlerini 2. kez aradığımda 1. arıza kaydımı bile yanlış aldıklarını öğrendim. samsung'un da hem müşteri hizmetlerinin hem de hizmet kalitesinin ne kadar berbat olduğunu da öğrenmiş oldum. fiziksel olarak hasarı olmayan telefon gönderiyoruz ama telefon bize servisten hasarlı olarak geliyor. şaka gibi resmen telefonu demişler. pazartesiye kadar arayan olmazsa ve telefonu sıfırı ile değişmez iseler artık hakkımı tüketici hakem heyetinde arayacağım."

fiziksel olarak hasarsız telefon, servis öncesi
    onarım fişi
    sevk irsaliyesi
    ahizedeki delikler