şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 12 ay taahhütlü turkcell' in superonline internet hizmetini satın almış durumdayım. internet bağlandıktan sonra ilk 1 hafta hiç çalışmadı kullanamadım. müşteri hizmetlerini aradım kablolarda sıkıntı var, size bir ekip göndericez dediler. ısrarla hergün aramama rağmen 1 ayın sonunda hala ekip filan gelmedi.gittim en sonunda kendim bir elektrikçi tutup 200 lirayı ödeyerek sorunu giderdim.sonra internete bağlandığımda internetin hızı çok yavaştı , hız testine bir girdim ne göreyim internetin hızı 0.6 mbs halbuki 16 mbs diye almıştım.dedim herhalde zamanla kendine gelir. derken bir hafta daha geçti ama yine internet yok denecek kadar yavaştı. benim tüm işlerim internet üzerinden olduğundan bu hayatımı çok olumsuz etkiledi, bu yağmurda çamurda cafe köşelerinde bir sürü para ödeyerek işlerimi halletmek zorunda kaldım. internetsizliğin ne demek olduğunu yaşayanlar bilir zaten. günler boyunca müşteri hizmetlerini aradım ama her telefonu açan saçma sapan bahaneler uydurdu. birisi dedi ki en son sizin eve 16 mbs internet çok geliyor o yüzden kullanamıyorsunuz , 12 mbs internet alsaydınız böyle bir sorun yaşamazdınız. e dedim o zaman 12 mbs pakete geçirin beni.bana verdiği yanıt daha ucuz bir pakete geçiş mümkün değil maalesef. artık canıma tak etti dedim ki o zaman ya internet hizmeti sağlayın bana ya da aboneliğimi iptal edin. ancak cayma bedeli öderseniz bunu yapabiliriz dediler . bildiğin mafya gibi hizmet vermeden bana zorla fatura ödettiriyorlar her ay. üstüne internetsiz kalmam da işin cabası.şimdi diyeceksiniz ki gerekli mercilere başvur. afedersiniz ama benim bu ülkede hiçbir yetkili merciye güvenim kalmadı. hepsi güçlünün yanında vatandaşın karşısında.son çarem ekşi sözlük kaldı. burda gündem olursa eğer geri adım atmak zorunda kalır bu ahlak yoksunu kan emiciler.bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
 • özet : klasik hizmet verememe sorunu. turkcell adsl abonesi olunmuş fakat turkcell hizmet veremeyip mağdur etmiş.
 • harbiden rezalettir. bir rezalette o rezaletin fiyatına bakmam. honda marka bir araçtaki 15 bin tl'lik zararı tüketicinin götüne sokmak isteyen de benim için aynıdır, beş kuruşluk rezalet de aynıdır. tüketiciye çözüm getiremeyen şirketler yerin dibine batsın.

  bu ne amk? abone internet kullanamıyor ama turkcell denilen şirket başka pakete geçirmiyor. ne o? tutsak mı aldınız? aboneyi bir pakete nasıl mahkum edersiniz? cayma bedeli niye istiyorsunuz? 12 mbs alsaydınız böyle bir sorun yaşamazdınız demişler. tüketiciyi baştan bilgilendirseydiniz o zaman. değişimde cayma bedeli ne emenike? hepsinde böyledir, prosedür bu diyenler olacak. değişsin o zaman bu saçmalık. paket değişimi imkanı nasıl olmaz? 1 sene boyunca abone ne yapacak? abonenin müşkülünü gidermiyorsunuz. bu ne rezalet? turkcell, kalitesi aşırı abartılmış, sorunlu bir operatördür.
 • türkcell superonline'a derdini tane tane yazabilecek potansiyeli olanların iş sözlüğe gelince anaokulu türkçesiyle yazmalarından bir örnek. niye bize eziyet ediyorsun arkadaşım?

  ha, evet, ben de nasıl bir psikopatsam okudum hepsini.
  özetle diyeceğim şu: almayın arkadaşım, kendi altyapısıyla hizmet vermeyen firmalardan mal almayın!
  firmanın kendi altyapısı iyidir, fakat altyapısının olmadığı yerde bunların alayı gider türktelekom'dan satın alıp size satar. sorun olduğu zaman da türktelekom ilgilenmez, süperonline'nın da yapacağı bir şey olmadığı için sizi oyalar durur.

  bunlar 50 kere 100 kere yazıldı. rezalet değil mallıktır!