şükela:  tümü | bugün
 • edit: kanunsuzluğa alışmış yazarlar her zaman ki gibi dalgaya almış.

  her şey 1 kasım 2017 tarihinde apple zorlu center mağazasından apple watch series 3 almamla başladı. aldığım bu cihazı darbelerden gözüm gibi koruyarak bugünlere kadar getirdim ve geçen ay saatin camına baktığımda, bir de ne göreyim iç camın köşesinden kendiliğinden bir çatlama olmuş ve bu çatlak kendiliğinden ilerlemiş, resmini buraya koyuyorum. linkk

  internette ufak bir araştırma yaptığımda bu hatanın kronik bir hata olduğunu ve apple’ın bu sorunu yaşayanlar için bir değiştirme programı başlattığını gördüm link, bu programa göre cihazın ücretsiz ekran değişimi ya da ücretsiz cihaz değişimi yapıldığını öğrendim. buraya kadar her şey normal asıl sıkıntı burada başlıyor.

  şöyle ki, tüketici haklarına baktığımızda, üretimden kaynaklı sorunlarda tüketicinin garanti süresi içerisinde, bedel iadesi alabileceği yazıyor, bende tüketici haklarına dayanarak apple’ında üretim hatasını kabul ederek başlattıkları bu programdan saatimin yararlanıp, yararlanamayacağını öğrenmek için bugün istanbul zorlu apple store’a 3 gün önceden randevu alarak gittim. 10 dakika uzmanı beklememi söylediler ve ardından bir uzman geldi, uzman dediğimiz kişi, saatimi inceledi ve bu programa dahil olduğunu söyledi, bende kendisine hatanın size ait olduğunu kabul ettiğinize göre tüketici kanununda bulunan para iadesi hakkımı kullanmak istediğimi belirttim, ve uzmanın bana verdiği cevap şu oldu;

  satıştan sonra sadece 14 gün içerisinde para iadesi yaptıklarını, apple’ın kendi kanunları olduğunu istersek tüketici hakem heyetine başvurarak hakkımızı arayabileceğimizi söyledi.

  türkiye sınırları içerisinde bulunan milyar dolarlık bir firma, tüketici haklarını hiçe sayarak kendi kanunlarını uygulamaya çalışıyor ve bize istersek hakkımızı arayabileceğimiz tavsiyesinde bulunuyor.

  şimdi size sorarım, kanunlarımıza uyulması için illa mahkeme mahkeme gezmemiz mi gerekiyor? bu kanunlar boşuna mı var? bu firmalar nasıl kafalarına göre at koşturabiliyor?
 • (bkz: ağlama melis)
 • sözlük mahkeme mi, hakem heyeti mi? adam git basvur demis,, daha ne desin? icine sictiniz 3 kurusluk saatiniz icin sozlugun
 • ya kanzuk işte böyle , bir buton koyacaktınız buralara sahi ne oldu ?
 • hiçbir apple ürünü kullanmadım ama adam neredeyse 2 senedir saati kullanıyor. ardından para iadesi istiyor. tamam firmaları gömelim de milleti de enayi yerine koymaya gerek yok. bi sen akıllısın.
 • asıl rezalet saati yıllarca kullanıp yenisini kabul etmeyerek, şimdiki kurdan iade istemek olsa gerek.
 • rezalet puanın 10/10 ama apple'a değil yazara.
  (bkz: şark kurnazlığı)
 • tüketici hakem heyetine başvuruldu mu başvurulmadıysa neden yapılmadığını sordurmuş başlık. madem böyke bir madde var mahkemeyi kazanacağın garanti değil mi sayın suser?
 • diğer markalar müşterilerini keriz yerine koymakla iyi yapıyor demek ki.

  bu milleti köpek yerine koyacaksın anca ondan anlıyor.
 • bir eşyayı 2 yıl sorunsuz kullandıktan sonra camındaki çizik sebebi ile para iadesi alabileceğini sanan insanların olduğunu gösteren rezalet olmayan olaydır. firma kurumsal ve dünya devi olduğu için 2 yıla rağmen değişim yapmaya onay vermiş adam para almanın peşinde hala utanmadan bir de rezalet başlığı açmış...