• üst edit(sonuç): merhaba herkese, 4 aylık bir sürenin sonunda thh kanununda da belirtildiği gibi benim lehime karar verdi ve ürünün ücret iadesine hükmetti. kanunlar açıktır ve firmalar bu kanunları kabul ederek türkiye'de iş yapmaya başlarlar ama apple gereksiz bir şekilde inat edip kanunu uygulamak istemedi. sonuç belliydi zaten, kanunlarda gayet açıktı neyse buradan yapamazsın/alamazsın/çıkarcı/dolandırıcı vb. hitaplarda bulunan insanlara selam olsun.

bu kanunlar masal olsun diye yazılmıyor, umarım bu entry bu konuda sıkıntı yaşayan insanlar için kanuna uymayı ve diğer boş insanların laflarını iplememeyi öğretir.

thh karar formunu da burada paylaşıyorum (haklarınızı bilin); thh karar formu
    bugün apple'dan aranarak mağazaya çağırıldım ve ücret tarafıma nakit olarak verildi hala cahillikten gözleri kanayan dostlar için ss'de burada iade fatura ss
    üst edit: kanunsuzluğa alışmış yazarlar her zaman olduğu gibi dalgaya almış.

her şey 1 kasım 2017 tarihinde apple zorlu center mağazasından apple watch series 3 almamla başladı. aldığım bu cihazı darbelerden gözüm gibi koruyarak bugünlere kadar getirdim ve geçen ay saatin camına baktığımda, birde ne göreyim iç camın köşesinden kendiliğinden bir çatlama olmuş ve bu çatlak kendiliğinden ilerlemiş, resmini buraya koyuyorum. linkk

internette ufak bir araştırma yaptığımda bu hatanın kronik bir hata olduğunu ve apple’ın bu sorunu yaşayanlar için bir değiştirme programı başlattığını gördüm link, bu programa göre cihazın ücretsiz ekran değişimi ya da ücretsiz cihaz değişimi yapıldığını öğrendim. buraya kadar her şey normal asıl sıkıntı burada başlıyor.

şöyle ki, tüketici haklarına baktığımızda, üretimden kaynaklı sorunlarda tüketicinin garanti süresi içerisinde, bedel iadesi alabileceği yazıyor, ben de tüketici haklarına dayanarak apple’ında üretim hatasını kabul ederek başlattıkları bu programdan saatimin yararlanıp, yararlanamayacağını öğrenmek için bugün istanbul zorlu apple store’a 3 gün önceden randevu alarak gittim. 10 dakika uzmanı beklememi söylediler ve ardından bir uzman geldi, uzman dediğimiz kişi, saatimi inceledi ve bu programa dahil olduğunu söyledi, ben de kendisine hatanın size ait olduğunu kabul ettiğinize göre tüketici kanununda bulunan para iadesi hakkımı kullanmak istediğimi belirttim, ve uzmanın bana verdiği cevap şu oldu;

satıştan sonra sadece 14 gün içerisinde para iadesi yaptıklarını, apple’ın kendi kanunları olduğunu istersek tüketici hakem heyetine başvurarak hakkımızı arayabileceğimizi söyledi.

türkiye sınırları içerisinde bulunan milyar dolarlık bir firma, tüketici haklarını hiçe sayarak kendi kanunlarını uygulamaya çalışıyor ve bize istersek hakkımızı arayabileceğimiz tavsiyesinde bulunuyor.

şimdi size sorarım, kanunlarımıza uyulması için illa mahkeme mahkeme gezmemiz mi gerekiyor? bu kanunlar boşuna mı var? bu firmalar nasıl kafalarına göre at koşturabiliyor?
  • ya kanzuk işte böyle , bir buton koyacaktınız buralara sahi ne oldu ?
  • hiçbir apple ürünü kullanmadım ama adam neredeyse 2 senedir saati kullanıyor. ardından para iadesi istiyor. tamam firmaları gömelim de milleti de enayi yerine koymaya gerek yok. bi sen akıllısın.
  • asıl rezalet saati yıllarca kullanıp yenisini kabul etmeyerek, şimdiki kurdan iade istemek olsa gerek.
  • rezalet puanın 10/10 ama apple'a değil yazara.
    (bkz: şark kurnazlığı)
  • tüketici hakem heyetine başvuruldu mu başvurulmadıysa neden yapılmadığını sordurmuş başlık. madem böyke bir madde var mahkemeyi kazanacağın garanti değil mi sayın suser?
  • diğer markalar müşterilerini keriz yerine koymakla iyi yapıyor demek ki.

bu milleti köpek yerine koyacaksın anca ondan anlıyor.
  • bir eşyayı 2 yıl sorunsuz kullandıktan sonra camındaki çizik sebebi ile para iadesi alabileceğini sanan insanların olduğunu gösteren rezalet olmayan olaydır. firma kurumsal ve dünya devi olduğu için 2 yıla rağmen değişim yapmaya onay vermiş adam para almanın peşinde hala utanmadan bir de rezalet başlığı açmış...
  • sonuna kadar hakli yazar serzenisi .
    apple care inde turkiyede olmamasinin sebebi bu kanunlar . kanun varsa uyulmasi gerekiyor . musteri satin alirken nasil kanunlara gore vergisini oduyorsa apple da turkiyede kanunlara gore gerekeni yapip para iadesi yapmalidir . kanun gayet aciktir cahil yazarlarin bu kanundan haberleri olduklarini sanmiyorum .
    3-5 kendi hakkini bile aramaktan aciz yazar burda sacma sapan yorum yapmis . tuketici hakem heyetinde davaniz cozulecektir ve odediginiz tutarin tamamini geri alabilirsiniz .
  • bence nazardan çatlamış camdır. bacım bir foto koyuver de biz de görelim bu çatlatan güzelliği.
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap