şükela:  tümü | bugün
 • domuz etinden tek tırnaklı etine, at etinden baş etine, sakatata kadar bir çok hileli ürün kullanan işletmelerin tarım ve orman bakanlığı’nca teşhir edildiği taze liste. üç kuruş daha fazla kazanacağım diye insan sağlını hiçe sayan ahlaksızların listesi.

  https://www.tarimorman.gov.tr/…u_duyuru_listesi.pdf
 • hızlıca listeye göz gezdirip söyle bir baktığım liste..

  et ürünlerinde "küçük tekir" diye marka gördüm.. yahu arkadaş kim et urunune tekir diye isim koyar? tekir ne la?

  bir de ekrem coşkun et döner firmasini aradım, sözlükte bir sürü şey söylendi adamlar için ama listede bu firma yok. demek ki güvenli..

  edit: tekir'in adana'da bir yayla ismi olduğunu bildiren arkadaşlar oldu. tamam doğrudur da ne bileyim ben yine de bir et ürünü çıkarsam tekir adını koymazdim..

  hadi tekir'i anladık, yayla.. küçük ne?*

  edit2: tekir yaylasının bir yerine küçük tekir bir yerine de büyük tekir deniyormus.

  edit 3: bu yaylaya akcatekir de deniliormus. elemanın biri sağolsun harita yollamış. adana coğrafyasi hakkında epey bilgi sahibi oldum sayelerinde...

  edit 4 : gençler yurdumuzun değişik değişik illerinde de tekir yaylaları varmış. şimdiye kadar bir tane maraş tekir'i haberi geldi, biri büyük diğeri küçük olmak üzere iki tane de kayseri tekir'i çıktı ortaya.. diğer tekir'leri bekliyorum.

  edit 5: tekir yaylasının karşısında da bürücek yaylası varmis, orası daha serinmis.. ancak bu tekir neredeki tekir onu ben de bilemiyorum.

  edit 6: haber geldi yine.. tekir çok bozmuş gençler. apartman falan yapmışlar.

  edit 7:gençler an itibarıyla ülkede en yaygın yerleşim birimi adlarından biri bu tekir'mis ya.. mesaj attilar, mersin silifke'de de köylere yakın yerde tekir alanı denilen bir yerleşim varmis..

  edit 8: @akmasam da damlarim, adana'da yaşarken yazları pozantı yolunda tekir'den geçiyormuş. entry'i görünce duygulanmis, buradan adana'daki ailesine selam söylüyor..
 • ahaha eşek pahalanmış anlaşılan, kayserili ekip artık tek tırnaklı yerine kanatlı eti karıştırmaya başlamış sucuklara :)

  işin geyiği bir yana abi ekrem coşkun harika köfteci yusuf 10 numara tayfasını ırgalayan listedir, şahsen tükettiğim tek bir ürünü dahi bulamadım

  bu arada kadınlara özel cinsel güç arttırıcı ürün adı altında satılan şeye sildenafil koyan reyizleri de tebrik ediyorum, araya karışan travesti falan olursa ayıklamak için millete hizmet ediyorlar adeta :)

  edit : merdivenaltı firmalar diyenler olmuş aslında pek değil, migroslarda falan da olan gurme markalı ürünler de var, sultanahmet köftecisi de, şirket isimlerini bilmediğiniz için franchise bayilikleri vs. çıkaramıyorsunuz ama aralarda var yani başkaları da

  bu arada ülkenin sürrealliğini farklı bir boyuta taşımışlar, millet ucuz olsun diye dana/kuzu etine domuz eti karıştırır, urla'daki gourmet pork da domuz sosisine dana ve tavuk eti karıştırmış abi :d
 • içinde köfteci yusuf, carrefour, selin yağ gibi bilindik firmaların da bulunduğu kara liste. 2-3 kuruş fazladan kar elde etmek için insanların hayatlarıyla oynuyorlar. ve ne yazık ki devlet bu tip firmalara ağır yaptırım uygulayamıyor ve ne yazık ki yine devlet denen oluşum, sokaklarda kağıt toplayan veya kuş yemi satan dedelerimizi dövüyor. lanet olsun böyle adalete de dünyaya da. bu güzelim ülkeyi bu hale getiren herkesin allah belasını versin.

  ekleme: yudum yağ listede var. uyaran arkadaşa tşk ederiz.

  ekleme2: yoğun istek üzerine fer bal markası da listede.

  ekleme3: başyazıcı firması da listede.
 • asıl işi bunlar gerçekleşmeden engellemek olan gerizekalıların gerçekleştirdikten sonra yaptığı saçma sapan ve bir boka yaramayan açıklamadır.

  üstelik böyle bir mantık hiç bir yerde olmaz.

  üstelik bu yerler kapatılıyor gibi bir ibare de yok.

  üstelik bu işin nasıl olduğunu bilmiyoruz. gerçeklik var mı bilmiyoruz. şahsen bu akp döneminde herhangi bir devlet kurumuna güvenmek gerizekalılıktır.

  ateşle 5000 lira adını çıkarayım listeden olmuş mudur? kesin.

  o parayı vermeyeni de atmışlardır listeye.

  nasılsa kendilerinin istediği gibi gerizekalı bir topluluk var artık karşılarında...
 • merdiven altı firmalarını listelemişler. benim anlamadığım daha böyle abidik gubidik markaya hiç denk gelmedim bunları nasıl ortaya çıkarıyorlar arkadaş. aklıma uğur dündar ‘ın ekmek fırınındaki muhabbeti geldi. bu böcek muzla afrika ülkelerinden geldiahahdjdj
 • hilesiz ürünler açıklansa liste daha kısa olurdu. 119 sayfada hemen hemen etrafımızda gördüğümüz her şey var.

  insanın içini karartan liste.
 • sikko markalardan gıda ürünleri tüketilmemesi gerektiğinin ispatı.
 • ilk girdiyi okuyup hani domuz eti diyenler için:
  (bkz: gurme kangal sucuk)
  (bkz: gurme macar salam hamur harcı)
  (bkz: çorbacı yiğit ege dinlenme tesisleri)
  (bkz: en-sel gıda)
 • her yerde övünerek bizim şöyle balımız hakiki böyle özenerek bal üretimi yapıyoruz diye kasılmaktan patlayan bal üreticisi tanıdığımın da bulunduğu liste . baldan başka her şey varmış içinde.