şükela:  tümü | bugün
 • merhabalar. burada bir rezalet paylaşacağımı hiç düşünmemiştim ama olacağı varmış demek ki.

  ağaç ev‘le alakalı yaşadığım bir sorunu aktarmak istiyorum aslında. çok kızmış değilim. ben bi daha gitmem olur biter ama sizin de aklınızda olsun diye paylaşacağım.

  arkadaşlarla bir iki bira içelim diye gittik buraya. sahte rakı grubunun sahnesi varmış. giriş için de 20 tl istediler kişi başı. konsere katılmak istemezseniz 9.30’tan önce gidebilirsiniz de dediler. tamam konsere kalacağız dedik. ben eğlenmeye gittim oraya, karşılığında konser giriş ücreti gibi kabul ettim bunu.

  içerde sigara içilmiyor bildiğiniz gibi. ben de sigara içmeye çıktım. tekrar içeri girmek isterken kapıdaki görevli hop nereye falan dedi. ben ilk başta bana söylediğini bile anlamadım. bir kaç kere söyleyince dedim bana mı diyorsun. ya dedi sen nereye giriyorsun. dedim bak koluma konser girişi için damga bastılar, içerde arkadaşlarım var. 2 kız arkadaş. senin ağzın yüzün yamulmuş, çok sarhoşsun dedi. 3 bira içtim dedim. çağır gelsin arkadaşın dedi, iyi dedim çağırıyorum. birisi kız arkadaşım biri de onun arkadaşı.

  her neyse. bunu duyunca kapıdaki eleman geç hadi geç yaptı. ben de arkadaşlarımı çağırdım zaten, gidelim diye. bu olaydan sonra neden oturayım ki?

  bu acayip bir rezalet değil aslında. düzgün bir yer bulduk diye seviniyoruz, karşılaştığımız muameleye bak. yani eğleniyorduk biz ne güzel. sahte rakı iyi grupmuş, beğenmiştik.

  en son arkadaşlarım gelince kapıdakine anlattım durumu. biz konser ücreti ödedik yarısını geri verin dedim. o da eğleneceğin kadar eğlendin dedi. tamam dedim bu mekan ve civarı sıkıntılı bir yer olabilir. ama ben buna muhatap olacak ne yaptım? ben zaten sana geç dedim dedi. neyse dedim bir daha gelmem. iyi gelmezsen gelme dedi.

  bunu buraya bunun için yazdım aslında. bu yer yani ağaç ev kimseyi umursamıyor. yani ne yapmış olabiliriz de bununla karşılaştık diye düşündük, içerisi çok kalabalık olduğu için içeriden az çok eksiltmeye çalışıyorlar olabileceği aklımıza geldi. giren çıksın yenisi gelsin hesabı. çünkü benden sonra gelen başka bir çocuğa da aynı şeyi yaptılar. o arkadaşımı arıyorum tamam dedi sonra içeri girip eğlenmeye devam etti mi bilmiyorum.

  öyle işte. ağaç ev böyle bir yermiş. gerçekten çok şaşkınım. size de aktarmak istedim.
 • hizmet sektöründeki kutsal varlık ''müşteri''dir. ben anlamıyorum bu hizmet sektörü çalışanlarını. müşteriye ''hop nereye gidiyosun'' diye hitap etmek nedir amk.
 • ağaç ev'de abartı bir kalabalık var. ya da mekan çok dar olduğundan kitle kalabalık görünüyor. 4-5 defa tek gittim hiçbirinde sıkıntı yaşamadım ama sıkıntı yaşayanlara denk geldim. bu konuda hem işletmede sıkıntı var hem de gelen kitlede.

  mekan sahibi gün boyu mekanda farklı müşteri ile sirkülasyon istiyor. 2 birayla 3-4 saat takılanları mümkün mertebe atmak ister. ki haklı da. bu birinci etken. ikinci etken ise 4-5 kişilik gruplar pub'lar için uygundur. oldu ki 4-5 kişilik grupla canlı müzik sunan mekanlara gitmek istediniz, masada değil ayakta beklemeniz gerek. 4-5 kişilik 5 grup geldi mi masa yoğunluğundan mekan kitleniyor. işletme sahibi bence yoğun saatlerde masaları kaldırması gerek.