şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: tam karşılık olmadığını söyleyenleri kız kardeşine tecavüz edilip de karşılık olarak tecavüzcünün kız kardeşine tecavüz eden abiye benzetiyorum. işiniz gücünüz reklam, artizlik. onlar gibi mi olacağız? mesaj en güzel şekliyle verilmiş ki bu başlık açılmaya değer bir durum bile değil belki. önemli olan uydu devlete izin vermemek. kimin ne olduğunu biliyoruz!...

  2003 yılında yaşanan çuval hadisesine karşılık yapılabilecek en güzel cevaplardan biri olmuştur link . karşılık olarak asla ve asla abd ulusunu incitecek şekilde olmasını istemezdim. hiç bir ulusu ya da etnisiteyi temsil etmeyen, suni gerekçelerle meşrulaştırılmaya çalışılan ve abd emrinde ırak ve suriye'de yüzbinlerce insanı katleden, yerlerinden süren, sosyal kitlesini ise anası babasının bile adını ezberleyemediği bol çocuklu ailelerde girdiği travnmalardan, parasızlıktan, sevgisizlikten insan olmaktan çıkmış zümrelerde bulan terör örgütü üyelerine yapılması en doğrusu olmuştur.

  sovyetler'in dağılmasıyla boşta kalan pkk'nın abd ve batı emrine geçmesi, bölgedeki tüm batı kaynaklı operasyonların, katliam ve sürgünlerin amacı kendileri uydu bir devlet olarak kurmaya çalıştıkları sözde büyük kürdistan için olduğu artık tamamen aşikar hale gelmiştir. petrol falan diyerek işi basitleştirmeyin lütfen.

  istanbul'a (yaklaşık olarak) sahip olup da batısına geçemeyen doğuyu zapteder. tarih boyunca böyledir. o yüzden batı yeni bir iskender çıkaramadığı sürece onlara en gerekli olan araya çomaklar sokmaktır.

  not: son paragrafta türklerle ilgili bir tarih dilimi veya öngörü kastedilmemiştir. ancak iran'ın 1925'e kadar türkler tarafından yönetildiğini ve iran'ın en kalabalık etnik unsuru (farsilerden de kalabalık) olduğunu göz önünde bulundurun. 1980 darbesi ve 1979 iran devrimleri süreçleriyle iki ülkenin, etkisi dahilindeki geniş coğrafya'da ezici türk nüfus çoğunluğuna duyulan endişe ile dini farklıları üzerine bina edilmeye çalışılarak düşmanlaştırılmasını da unutmayın.
 • (bkz: ne notası veriyorsun müzik notası mı)

  süleymaniye'deki türk özel timine abd baskını, barzanistan'da oldu mübarek, pkk bölgesinde degil...

  kafalar karisik mi?