• (bkz: 33 kişinin ölmesinin devletin umrunda olmaması)

günün en acı haberidir.

havuz medyasının umrunda bile olmasa da.

içen benden değildir ölsün, onlar da içmesinler bu haram sıvıyı falan diye düşünenlerin umrunda bile olmaz bu durum.

otomatik olarak içkiye fahiş zam bindiren ve adı konmamış bir içki yasağına neden olanların hiçbir üzüntü duyacağını sanmıyorum.

hekim olanlar bilir.. metil alkol zehirlenmesinin feci etkileri ve neden olduğu toksikasyon ile nasıl bir ölüme neden olduğunu herkes biliyor.

yazıktır bu insanlara.

sadece biraz içki içmek istemenin bedeli genç yaşta can çekişerek ölmek ve geride gözü yaşlı aileler ve sevenler bırakmak mıdır?

bu rezaletin sorumluları belli.

ancak bırakın hesap vermeyi ve istifa etmeyi, böyle bir olay yaşandığını bile görmezden gelecekler ve üç maymunu oynayacaklardır.

çünkü alkol kullanan vatandaş onlardan değil.

yasal olarak satılan içkilere dalga geçer gibi fahiş zamlar bindirirler, vatandaş bu yasal içkilere ulaşamayınca kaçakçının ve sahtecinin eline düşüp kandırılır ve sonuç ortada.

bakın bu sahte veya kaçak içki yüzünden ölenlerin onların gözünde bit kadar değeri yok. bit kadar !

içlerinde sevinenler bile vardır emin olun.

efendim 1400 yıl önce haram edilmiş, onlar da içmeseymiş derler.

böyle de insanlıktan nasibini almamışlardır.

kaynak burada
  • edit: kaçak üretilen içki alma niyetiyle hareket etmeye gerek yok, sahte bandrol ve etiketle piyasaya sürülen ürünler de var.

haftasonundan çıkmamızla beraber iyice ayyuka çıkan gerçektir. istanbul, izmir, karabük, eskişehir... türkiye'nin her yerinden kaçak içkiye bağlı zehirlenme ve ölme ile ilgili her saat başı haber geliyor.

bu işin şakası yok, kaçak içki tüketmeyin. rakı ve viskiye dikkat edin.
  • (bkz: biotekno)
  • sistematik olarak yürütülen benden olmayanı, benim gibi düşünmeyeni sömüreyim zihniyetinin ortaya çıkardığı ölüm haberleridir. çok daha fazlası olacaktır bu gidişle daha bugün zam yapılmış yine.

50 liralık içkiye 150 tl vergi vermek istemediğim için ben içmiyorum, ha bu onlar gibi düşündüğüm anlamına gelmiyor, benim vergimle sümeyranurlar, ebubekir sıddıklar el kadar bebelerine baby shower yapıp folklör ekibi getirmesin diye yapıyorum sadece bu boykotu.
  • covid 19 yüzünden ölenlerin takibi bu kadar hızlı yapılsaydı ulusal çıkarlarımız yerle bir olurdu.
    not: ölenlerin yakınlarına sabırlar dilerim.
  • ölenlerin sayısının 30'a ulaştığı söylenen vahim gelişmedir.

beyler bu bir skandal.

iç işleri bakanlığının ve tekel mamüllerinden sorumlu kimse acilen basın açıklaması yapması gerekiyor.

(bkz: 33 kişinin ölmesinin devletin umrunda olmaması)
  • 20 gün sonra doğum günüm var. kadıköyde rakı masasına oturmak istiyoruz. başka bir arkadaş 1.5 litre pet şişede rakı getireyim diyip duruyor. çok ekonomik ama riskli.

ne hale getirdiniz ulan insanları vicdansızlar.
  • aynı anda türkiye'nin dört bir tarafında bu kadar çok kişi nasıl vefat ediyor diye düşündüren soru; hepsi aynı sahte üreticinin mi alkolünü kullanmış.

o kişiler yerinde siz, ben, eşimiz, ailemiz de olabilirdik; yakınlarının başı sağ olsun, çok acı.
  • türkiye'de insan hayatı en ucuz şey olduğu için, vergi konuşmak daha mühim...

her şekilde her koşulda ölebiliyoruz. büyük aymazlık büyük akıl tutulması yaşıyoruz. ve daha bugün yine alkole zam haberleri dolaşımda. her şeyin normal olduğu bir ülkede kim sahte içki içme riskini alır? kim evinde rakı yapmakla uğraşır?
  • kendin yapmadıysan açık içkiye dudak sürmeyeceksin, bu kadar basit.
286 entry daha
hesabın var mı? giriş yap