şükela:  tümü | bugün
  • trendyol’dan bi tripod sipariş etmiştim. maalesef trendyol , sürat kargo’yla çalışıyor. daha önce de eski adresime kargoyu teslim etmişlerdi ve yapabilecek birşeyleri olmadığını söylemişlerdi. ben eski adresimde oturan insanlarla muhattap olmak zorunda kalmıştım.
    neyse efendim, ben kargomu evde oturmuş beklerken, bana akşam mesaj geldi. ‘evde olmadığınız için kargonuzu teslim edemedik’ diye. ertesi gün kargoyu aradım, ‘ben bütün gün evdeydim’ dedim. ‘valla şu anda sistemimiz çökmüş durumda, kargonuzun nerde olduğuna bakamıyorum’ dediler. öğleden sonra telefon geldi. kargocu. evimin nerde olduğunu soruyor. evime çok yakın bi yerdeymiş ve evi bulamamış. ben de evi tarif ediyorum . ‘ordaki bakkaldan sağ- sol yapın, hemen ikinci apartman’ diyorum. ‘ siz aşağı inin , beni karşılayın’ diyor. hava yağmurlu , kucağımda 1 aylık oğlum. diyorum ki ; ‘beyefendi anlatıyorum işte, 1 aylık çocukla aşağı sizi karşılamaya mı ineyim, çok yakındasınız, çok kolay burayı bulmanız’ diyorum. ‘ben buradaki bakkala bırakayım, siz burdan alın o zaman’ diyor . ‘yahu niye bakkala bırakıyorsunuz? siz kargocu değil misiniz?’ diyorum. ‘ben görevimi yaptım, beni ilgilendirmez , kendi kontörümü harcayarak sizi aradım, ben buradaki bakkala bırakıyorum’ diyor.
    en sonunda ‘lanet olsun, ne biçim bir kargo şirketisiniz ya, tamam bırak bakkala ‘ diyerek suratına kapattım.
    bu kargo şirketi gerçekten sabrımı zorluyor. sırf bu yüzden trendyol’dan bi daha alışveriş yapmayacağım.