şükela:  tümü | bugün
92 entry daha
  • o çok güvenilen, birbirinden güzel nur topu gibi içtihatlar yaratan anayasa mahkemesinden "bile" geçtiği halde hayırcıların bir türlü onaylayamadığı referandum. neden acaba?...

yahu siz değil miydiniz her türlü hukuk dışı, ucube kararda sırf öyle işinize geldiği için gözlerinizi kulaklarınızı kapatıp "bana ne bana ne anayasa mahkemesi böyle karar verdi hukuka saygı lütfen!" diye çırpınan? ee? baksanıza, adamlar kendi elleriyle anayasayı ihlal edip (ki bunu artık ilkokul çocukları bile anlıyor, anayasa mahkemesi, anayasa değisikliklerini esastan inceleyemez) orasını burasını çekiştirerek, zorlayarak esasa girip alenen suç işlediler, (haşim kılıç: evet esastan girdik, ama hele bi sor niye girdik...) buna rağmen kıytırık bir değişiklikten ileri gidemediler?... niye? baskı mı vardı üstlerinde? hiç sanmıyorum. e o zaman size ne oluyor ki? hani anayasa mahkemesine güveninize ne oldu? bu adamlar hadleri olmaması bir yana esasa girdikleri halde bir sakınca gör(e)memiş ki geçirmişler paketi.. bu ne panik? ne var bu maddelerde acaba bu kadar karşı çıkılması gereken? yargı bağımsızlığı mı? hangi yargı bağımsızlığı? sacit kayasu'nun sahip olduğu yargı bağımsızlığı gibi mi mesela? geçin bunları lütfen. hepimiz asıl derdin ne olduğunu biliyoruz. bir avuç bürokratın derdini çok iyi anlıyoruz da bu kadar insana ne oluyor onu anlamak mümkün değil. ha pardon! ülke geriye gidiyordu değil mi unutmuşum.

olayın özeti şudur: madem işin içinde akp vardır, madem bunu akp yapmıştır, öyleyse kakadır, şiddetle kötülenmelidir, hayır denmelidir. mazallah ülke uçurumun kenarındaydı zaten şimdi aşağıya doğru itecekler!! veyahut; ulan bunları biz yapacaktık ama "halkın" yüzünden "vatandaşa" iktidar sırası gelemedi ki anasını satayım. bu varoş çapulcularına mı kaldı anayasayı düzeltmek...

anayasa mahkemesinin yaptığı da ayrı bi acayip. sen git o kadar yasaları çiğne, alenen hukuk ihlali yap, haddin olmayan işe soyun ondan sonra da hayırcıların dişine bile dokunmayacak bir cümle değistir. ee? nerde kaldı bu mahkemenin karizması? madem öyle saygınlığınızı korusaydınız da şekil olarak inceleyip geçirseydiniz paketi... bu da akp'nin laiklik karşıtı odaklığına karar verip "biz kulağını çektik, söz verdi. bi daha yapmayacakmış" demesi gibi aynen. neyse, bunlar da geçecek bir gün nasıl olsa.
  • yetmez o yüzden hayır. ben bir 20 yıl daha oturup en iyi, en kemalist, en laik aynı zamanda da en halkçı (nasıl olacaksa? ama kemal bey olur, bir şekilde olduracağız diyorsa oluyordur herhal) iktidarın gelmesini ve en güzel teklifi sunmasını bekleyeceğim dostlar. siz de öyle yapın.
  • bazı gerizekalıların hala evet demekte ısrar ettikleri referandumdur.. hukuk nedir, yargı nedir bilmeyenleri gözönüne seriyor. ahmak herifler bugün akp o koltukta oturuyor. yargıya istediği atamaları o yapacak. aynı çizgide bir yargı olacak. asacaklar kesecekler..

yarın chp gelirse iktidara o istediği atamaları yapacak. onlar istedikleri gibi şekillendircekler yargıyı.. bre gerizekalılar.. böyle bir şeye evet denir mi? hiç mi beyniniz basmıyor.. hiç mi oksijen solumuyosunuz. am göt memeden başka neye kafanız basıyor lan..

kuşbeyinliler.. yargı denilen şey demokratik ülkelerde bağımsızdır bağımsız.. bu referandum ile bu ortadan kalkacak. bunu kavramak çok mu zor. ilerde mahkemeye işiniz düşerde haklı olduğunuz davada aleyhinize karar çıkarsa işte o zaman götünüze giren kazığı kavrarsınız. size uygulamalı anlatmak gerek. teorik bilginiz sıfır.. mallar sizi.
  • resmen dedektör gibi hatta paratoner gibi ama sadece sözlükte.

şimdi sıfatlandırma yapmayacağım bir zeka seviyesi var, diyor ki, sırf chp'ye inat evet. bunun karşı versiyonu da var, sırf akp'ye inat hayır. arkadaşım, bu kadar mı okuma ve muhakeme mevzusuna uzaksınız? anayasa referandumuna siyaseten oy vermek sence gerçekten mantıklı mı? sonra her kahve ortamını yakaladığınızda şu sözlükte, karşı tarafa her türlü sıfatı yapıştırırsınız ama. bunların üstüne, anayasa referandumu gibi gerçekten oldukça ciddi bir konuyu, boş genel seçimlerle kıyaslayanlara da zaten söylenecek söz yok.

"anayasa mahkemesi iptal etmedi diye referandumda evet diyin ibneler" gibi oldukça değişik bir önermeyi de hayatımda duymamıştım. cidden, bir sürü şey okudum, cins cins insanla konuştum ama daha bu mantık seviyesinde kimseyi görmemiştim. tutacak tarafını da göremediğimden için anca bunu yazabiliyorum. dumurlardayım, teşekkür ederim.
  • ağız bozarak yargı bağımsızlığının elden gittiğini ispatlamaya çalışanların hayır diyeceği referandum. ama bu şekilde ikna edicilik seviyesi artmıyor malesef yazılanların. kime neye göre bağımsızlık? hangi bağımsızlık diye sorarlar "hukuk nedir, yargı nedir bilen" arkadaşlara. çok yerde dile getirildiği gibi hsyk ve üst mahkemeler arasındaki sen beni seç ben de seni seçeyim gül gibi geçinip gidelim mantığına yargı bağımsızlığı diyebilenlerin hayır demesini normal karşılıyoruz. mesela; "ben yaptım oldu" hukuku da bağımsızlık oluyor bu arkadaşlara göre.
  • anayasa mahkemesinin iptal etmemesi nedeniyle evet denmesi gerektiğini savunan arkadaşlara anlatmak zor ama bu referandum ile hsyk'ya siyaseti dibine kadar bulaştırmış olacağınızı tekrardan hatırlatmak isterim. yani; zaten adalet bakanının başkanlığı, müsteşarının en has üyeliği ile herhangi bir iktidara bağladığımız yargıyı, meclisin üye seçimiyle daha da beter bağlıyoruz böyle üç kat gemici düğümü filan.

yok lan karışık oldu bu. kısa yazalım: adalet bakanı ve müsteşarı en kral konumdan hsyk'da. cumhurbaşkanı da üye seçecek buraya. zaten cumhurbaşkanları partiden çıkıyor yani siyasi. yargıda siyasi bağımlılık artacak. daha kısa açıklayamam.
  • hala kafasına oksijen gitmeyenler için tekrar edelim.. yarın chp ya da başka bir parti iktidara geldiği zaman götünüzden kan alırsa o zaman anlarsınız belki bu anayasa değişikliğinin özünü..

yahu adamlar istediği yolsuzluğu yapar, götünden donunu alır ses edemezsin.. mal herif.. bu değişiklikten sonra kimi kime şikayet edeceksin? hiç düşündün mü? yoo öyle bir yetin yok ki? parti holiganlığı yapmayın. ülkenin geleceği ile kumar oynanmaz!!!
  • hayır diyenlerin "onursuz", "şerefsiz" ve "haysiyetsiz" insanlar olduğunu öğrendiğimiz referandumdur. yazık, sırf okuduğumu anlayabiliyorum diye bana böyle hakaret ederken yaktığın oksijene.
1185 entry daha