şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • (bkz: buralar karışacak döviz alın)

artık bugünkü faiz indirimiyle de yükselmez ise bu kur bize laf söylemek düşmez. birileri neler çeviriyorsa arka planda onların açıklaması lazım.

(bkz: 12 eylül 2019 ppk toplantı kararı)
  • (bkz: beklentiler alınır gerçekler satılır)

ben 275 bp indirim olacağını düşünüyorum ayrıca bunun da gecen hafta 5.6 civarı itibarıyla indiriminin fiyatlandigını düşünüyorum. kur fantastik bir derecede indirim olmazsa aşağı doğru yol alacaktır.

ayrıca adettendir: ytd
  • 375-450 bp bekliyorum. anlık tradelerden kaçının, kaybettirir. bekleyin, haftaya en az 6.20 zaten. bence böyle. hadi bakalım.
  • karışacağı, şaşırtacağı falan yok. zaten herkes neyin ne olduğunu biliyor. faiz indirimi mevcut fiyata dahil zaten. hatta dolar düşüş gösterebilir.

herkes yükseleceğini söylemiş. allah korusun birisi ekşi sözlükte cebinde 1.000 doları olan hıyarları adam yerine koyup iş yapsa harap olur.
  • hiç bir sikim olmayacak olan kurdur.

nereden mi biliyorum, çünkü maaşımı dolarla almaya başladığımdan beri bir iki ufak tefek yükseliş dışında başka bir atraksiyonunu görmedik de ondan.

şansımı sikiiim!
  • bugun gerçekleşecek açıklamalarla kur bir nebze olsun inecek diye düşünüyorum. hatta ekim ayıda sakin geçecektir. fakat kasım-aralık yani yıl sonu için kalıcı çözümler olmadığı için yıl sonu kur artışı kaçınılmaz.
  • piyasa 700 bp beklerken!!! 325 yapıldığı için düşen kur.
    tarihte var mı böyle bir şey?
  • temel analize çok takılmayın.

teknik analiz açısından sinyaller çok önceden alınmıştı. (bkz: #95205102)
  • aradığınız dolar kuru şu anda keriz silkeliyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin. the dollar exchange rate you have called tipping the scales, please try again later
  • dünden bu yana 8 kuruş düştü. faydalanan kar etti ya da zarardan döndü bile çoktan.

öte yandan şu sokak ağzı bırakılmadı gitti. neymiş keriz silkelemeymiş.

bazı büyük piyasa oyuncuları 6.80'den size sattıkları dolar karşılığı aldıkları tl ile bir yılı geçti, çatır çatır faiz yedi.

"keriz silkelemeyi" dilinizden düşürmüyordunuz hiç, peki o zaman onlar tl alacak kadar keriz miydiler?
16 entry daha