şükela:  tümü | bugün
36 entry daha
 • faizin düşeceği kesin de bu sefer dolar yükselmezse bir daha yorum yapmamak lazım zira bizim bilmediğimiz bir şeyler dönüyor demektir...

  (bkz: buralar karışacak döviz alın)
 • karar sonrası

  meksika reel faiz %4.8 cds 66
  rusya reel faiz %2.7 cds 83
  brezilya reel faiz %2.6 cds 122
  g. afrika reel faiz %2.5 cds 164
  endonezya reel faiz %2.2 cds 77
  hindistan reel faiz %2 cds 66

  türkiye reel faiz %1.5 cds 390

  (cds nedir?)
 • konut kredisinde düşüş beklediğim kararlar çıkacak gibi .
 • 425 puan faiz indirimi çıkacak toplantıdır.
 • ellerindeki konut stoğunu eritmek için 300 bp indirime gideceklerdir. nasıl olsa görev zararı yazan bankaların açığını kapatacak kadar zam yapabiliyorlar, halktan ses yok. ellerindeki konut stoğunu eritemezlerse -ki mümkün değil- 2020 kasım ayı ve sonrasındaki yaşanacakların yanında, amerikan mortgage krizi yavru kalacak.

  edit : faiz indirimi konusunda çok ufak bir yanılma payıyla haklı çıktım. 2020 kasım ayı ve sonrasındaki tahminim için de yanılmayacağım. ateş sıcaktır, elini uzattığın zaman yanmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. görünen köy, kılavuz istemez.
 • (bkz: 12 eylül 2019 pkk toplantı kararı)
  (bkz: yaran yanlış okumalar)

  edit: alttaki kofti milliyetçi arkadaş rahatsız olmuş sanırım. özel mesajdan sikmediği beynimin kıvrımı bile kalmadı, burada naif davranmış şaşırdım. akıl işte, sik değil ki sokasın. şu entry'den pkk reklamı yaptığım varsayımına bile varmış kendi küçük hayal dünyasında. yazık.
 • türkiye'de kur dibine kadar politize olduğu için döviz açısından bir anlamı yok. neler neler oldu kur anormal bir şekilde etkilenmedi. yahu daha dün sözde bağımsız merkez bankası varken, ülkenin cumhurbaşkanı çıktı "perşembe günü faiz düşecek" dedi. bundan daha skandal bir olay yokken piyasalardan ses çıkmadı. daha önce başkan görevden alındı ses çıkmadı, faiz düştü ses çıkmadı.

  ekonomimiz tamamen siyasilerin, daha doğrusu emperyalist devletlerin kontrolünde. trump'ın, kraliçenin falan canını sıkarsak asıl olayları o zaman görürüz. artık bu tip olağan gelişmelerin kurda etkisi çok düşük. bunlara bağışıklık kazandık.
 • 325 bp indirim kararini muteakip dolarda 10 kurus civari bir ziplama. merkez ve kamu bankalarinin mudahalesiyle dolarin ciktigi yere ve dahi 2-3 kurus asagisina donusu.

  eksicilerin " faiz indi, dolar yine dustu nasil oluyor " seklinde yorumlari.

  bu ortamda hepinizi sikerler gencler. bulasmayin bu islere.
  insider yapan merkez bankasi , spk burokratlari,kamu bankasi ust yoneticileri, siyasiler, patronlar, spreadi 10-15 kurusa koyan bankalar, fx de data geciktiren cakallar, musterisinin pasifteki emirlerini kapan araci kurumlar, matriksi donduran geciktiren it'ciler, arbitraj botlari, meryll in robotlari.

  serengeti gibi , masai mara gibi bir ortam burasi. uyuyanin, gec kalkanin eti sofraya gelir doviz piyasasinda.
  erken kalkan digerinin gotunu eller burada. az bilgili, yuksek ozguvenli,ama mangal gibi yuregi olan sizlerin de gotleri en kolay hedeftir.

  altin alin ,hisse alin unutun. akilli olun gunluk hareketlerde gotunuzu elletmeyin bunlara
 • 325 baz puanı tahminimdir. 5-10 kuruşluk volatiliteye sebep olacaktır. vurgunu ona göre yapın.

  edit: bekleneni verdi. piyasa zaten fiyatlamayı önden yapmıştı. bundan sonra usd/try sabit yükselmeye devam eder. çok parası olan kar eder, az parası olan tırt.*
 • her ppk toplantı başlığında olduğu gibi bu başlıkta da kendisini zeki zanneden ama aslında kafatasının içi boş olduğu, 3 gram beyni burnundan akıp gittiği için, ppk'yı pkk olarak okuyup terörist sevicilik yapan gerizekalıları artık tek entryde toplayıp engellemenin zamanı geldi.

  bu entry, ppk'yı pkk olarak okuyup kendisini komik zanneden, gülüşmeler içinde yaran yanlış okumalar yazan gerizekalılar ile güncellenecektir. bu beyinsizleri engelleyip geçin. ppk'yı pkk okuma komikliği zannedenlerin entrylerinden hayatınıza tecrübe katacak bir bilgi olacağını düşünmüyorum.

  başlığın ilk gerizekalı yazarı: engelle
  gerizekalı olduğunu itiraf eden başka bir yazar: engelle
  bokunda boncuk bulmuşçasına ppk-pkk maymunluğu yapan bir başka gerizekalı: engelle
323 entry daha