şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • inanılsın ya da inanılmasın, gerçektir.

  utanıyorum.
 • ilk olarak 1986 yılında nokta dergisinin duyurduğu işkence teknikleridir. yapılan teknikleri anlatan da polis memuru sedat caner'dir. duyulup yayıldıktan sonra dönemin başbakanı turgut özal soruşturma açacağı yerde sadece "o polis solcudur" demiş ve olayın üzerini örtmüştür.
 • 2010 yılını idrak etmekte olduğumuz şu günlerde, artık tamamen ortadan kalktığını iddia etmenin maalesef mümkün olmadığı işkence yöntemleridir. işkenceyi içselleştiren bir toplum olarak, o günden beri etkisi altındayız.
 • haberde bahsedilmeyen ve bizzat tecrübe etmiş birden fazla kişiden duyduğum; "koltuk altına kaynar sudan yeni çıkarılmış yumurtayı koymak" bunlardan biridir.
 • ethem dinçer'in 6 ekim 2009 tarihli radikal iki'deki mezarsız veysel güney'den darbecilere sorular isimli yazısında ayrıntıyla bahsettiği yöntemlerdir.

  http://www.radikal.com.tr/…03.12.2009&categoryid=42
 • günde en az yüz kere 12 eylül’ün ‘hit’ şarkısı, müşerref akay'ın "türkiyem" isimli şarkısını dinletmek.

  80 sonrasında metris cezaevinde işkence gören cem yılmaz, ‘türkiyem’ şarkının da içinde bulunduğu kalıbı, bir daha yayınlanmamak üzere satın alarak darbenin şarkısına en ağır bir darbe vurmuş.

  “cuntanın işkenceler sırasında kullandığı ‘türkiyem’ şarkısını tahliye olup müzik yapımcılığına başladığım andan itibaren aramaya başladım. nihayet müşerref akay’ın bu şarkısının da içinde olduğu kalıbın izini buldum. niyetim bunu satın alıp tarihe gömmekti. fakat çok istekli görünüp, beş para etmez bu şarkıya hak ettiğinden fazla para vermek istemiyordum. ‘türkiyem’in telif haklarını elinde tutan yapımcıyla temas kurdum ve ‘arşivim için’ diyerek, başka kalıplarla birlikte bunu da hayli ucuz bir fiyata kapattım. artık ‘türkiyem’in kalıbını basma hakkı bende ve trilyon verseler asla bir daha bu şarkının cd ve kaseti basılmayacak. geçmiş olsun işkencecilere; çünkü insanların morallerini bozmak için başka şarkı bulmak zorundalar artık...”

  http://www.radikal.com.tr/…13.09.2009&categoryid=77
 • apoletli 'şefkat', 'adalet' duygusunu cisimleştiren türlü uygulamalar.
 • bu yontemler ilgili ayrintili bilgiler (bkz: yargılayan savunma), (bkz: adressiz sorgular), (bkz: kazanacağımız günler içindi) gibi eserlerde bulunabilir
9 entry daha