şükela:  tümü | bugün
 • ön edit1: arkadasimdan yetkili servisin arizayi giderdigi ve ucretsiz parca degisimi yaptigi bilgisi geldi. hatta ozur mahiyetinde bir de kestane sekeri hediye etmisler. desteginiz icin tekrardan tesekkurler.

  ön edit2: arkadaşım genel merkezden arandigini iletti. servisin ücretsiz olarak geleceği ve inceleyecegi beyan etmisler ve bugun (12.06.2017) 17.30 da geleceklerini bildirmisler. hepinize desteginiz icin tesekkur ediyor.

  yazar editi: arkadasımın problemi desteginizle cözülmüş gibi olabilir ancak bu tip buyuk firmalarin satis sonrasi destek ekibini guclendirmeleri gerekir. buraya yazinca, birkac kisi okuyunca ve firma hakkinda olumsuz entry girince tutusuyorlar. keske bunlara gerek kalmadan sikintilarimiz cozulse.

  bir arkadaşımın başına gelen rezalettir. aynen aktarıyorum. destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

  '2016 mayıs ayında aldığım samsung bulaşık makinemin üst katı yıkamadığı gerekçesi ile servise başvurdum. bursa/nilüfer yetkili servisi geldi kontrollerini yaptı. kullanıcı hatasından dolayı makine filtresinin doğru takılmadığı için yıkamadığını söyledi. servis ücreti talep etti. tabi ki kurulum aşamasında bu bilgileri vermedikleri ve test etmeden gitmek istedikleri için ödemeyi kabul etmedim. bana ödeme yapmazsam garantimi bitireceklerini söyleyip gittiler.
  hemen müşteri hizmetlerini aradım tehdit edildiğimi söyledim, bu tehditlerin bir anlam ifade etmediği, garantimin sonlandırılamayacağını, makinamı test edip bilgi vermemi istediler. konuşmadan sonra müşteri hizmetlerine güvendim ve test etmek için filtreyi doğru takip makineyi çalıştırdım. makinenin temiz yıkanması bir yana, aksine daha da pis çıkardığını gördüm. bilgi vermek için yeniden müşteri hizmetlerini aradım 8. kez durumu anlattım. makinemin temizlenmediğini benden servis ücreti talep ettiklerini, test etmediklerini vs. anlattım. şikayetimi aldılar.

  2 gün sonra genel müdürlükten arandım. 9. kez anlattım. yeniden servis yönlendireceklerini belirttiler. üzerinden 10 gün boyunca aramadılar. ardından şikayetvar.com a şikayet yazdım. 2 gün sonra çözüm merkezi adlı yapıdan arandım, 2. servis talebimin yetkili servis tarafından iptal edildiğini ve tehdit edildiği gibi garantimin sonlandırıldığını öğrendim. sonlandırma sebebinin ise “yetkisiz müdahale” olarak kayıt edildiği söylendi. karşımdaki hanımefendiden yetkisiz müdahalenin ne olduğunu anlatmasını rica ettim ve servis dışında başka bir kişinin makinama müdahale etmesi, içini açması ve garantisini bitirmesi olduğunu söyledi. kendimin de mühendis olduğumu, böyle bir müdahalenin kesinlikle yapılmadığını, bilirkişisi kim ise onun gelip kontrol edebileceğini söyledim. karşımdaki hanımefendi beni azarlayarak bilirkişinin de yetkili servis olduğunu, onların beyanını kabul edeceklerini bildirdi. üstüne basarak yeniden kabul etmedim. bölge sorumlusuna iletmek üzere kayıt aldı.

  daha sonraki 1 hafta içinde yine kimse aramadı, ancak müşteri hizmetlerini aramaya devam ettim ve süreci en baştan 4 defa daha anlattım. tüm görüştüğüm kişiler ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını, böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyleyerek her seferinde yeni kayıt oluşturdular. bu konuşmalar esnasında servisin gelip makinamı düzeltmesi ve garantimi iptal etmemeleri karşılığında ödemeyi yapacağımı söyledim, servis kaydı da oluşturuldu ve servisten arandım, servisin bana söylediği ise ilk servis ücretini alacakları, daha sonra ise garanti kapsamı dışında işlem yapacaklarını ve arıza dahi varsa ödeme yapmam gerektiği idi. kabul etmedim ve yeniden aradım, bir kayıt daha açıldı.
  dün (08.06.2017) çözüm merkezindeki aynı kadın yeniden aradı ve garantimin yetkisiz müdahale ile sonlandığını yeniden bildirdi, yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını, makinama müdahale yapılmadığının sadece benim beyanım olduğu söyledi ve ben müşteri hizmetlerini yeniden arayıp tekrar kayıt açtırdım.
  ısrarla her konuşmamda belirttim. makinamın hiçbir vidasına hiçbir yerine yetkili servis dahil kimse dokunmadı, bu durumda nasıl oluyor da makinam yetkisiz müdahaleye uğramış oluyor anlamış değilim. hala söylüyorum, gelip kontrol edilebilir. yalan beyanın yaptırımı nedir bunu da merak etmiyor değilim.

  tabi tüm bu konuşmalar arasında 175 tüketici şikayet hattını aradım, tüketici hakem heyetine başvurabileceğimi söylediler. ancak oradan nasıl bir sonuç alırım, çözüme ulaşmak yerine sürünür müyüm bilmiyorum. çünkü istediğim uğraşmak/uğraştırmak yerine sadece makinamın temiz yıkaması.'

  arkadastan gelen edit: ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. tüketici hakem heyetine başvuru yarın yapılacak. ingilizce metnimi de hazırladım, ancak yollayacağım adresi bulamadım, steampunk in yönlendirmesi ile buraya da mesaj gonderimi yaparım. gelişme olduğu takdirde yeniden bilgilendirme yapacağım.
  .
 • yav he he
  (bkz: format nedir)
  (bkz: şikayetimvar.com)
  edit: formata uygunluk
 • öncelikle geçmiş olsun. büyük rezalettir. benim anladığım kadarıyla bu samsung'un yetkili servisi, firmayı da kafa kola alarak milletten haksız para devşirmeye çalışıyor. bir ürünün bilirkişisi o ürünün yetkili servisi olamaz zaten, bu açıklama tam bir kepazeliktir. tüketici hakem heyetine müracaat etmeniz gerekir
 • ilk adımı makinayı aldığın mağazaya gitmek olan rezalet.

  gideceksin, makina bana böyle geldi bana göndermeden önce başkasına göndermişsiniz, ben servis dışında kimseye dokundurmadım ama yetkili servis müdahale edilmiş diyor diyeceksin.

  şu makinaların naylon içinde kutu içinde geldiğine aldanmayın artık. ayıplı mal bile verilmiş olabilir size.
 • samsung marka bulasik makinesine guvenip samsung'un telefonlardaki servis rezaletlerini bilmeyen bir insanin yakarisini anlatiyor.

  1. bu kadar stres oluncaya kadar ve sozlukte anlatincaya kadar oyle boyle olumlu orneklerin haddinden fazla oldugu tuketici haklari mahkemesine ve beyaz masaya basvur.

  2. mahkeme olasi aleyhinde sonuclanirsa makineyi git samsung bayisi onunde yak. inan dunyanin en etkili protestosudur bu. yada bir sabah cok erkenden, hatta bayi acilmadan uzerinde kocaman bir sekilde basindan gecenleri anlatan notla samsung bayisin onune birak makineyi.

  3. mahkeme sonunda ne olursa olsun makineni degistirseler bile o makineyi elinden cikar ve isi beyaz esyacilik olan arcelik bile olur amariga bir markadan makineni al.

  gecmis olsun (6.5 /10)
 • ozet geciyorum.
  --- spoiler ---

  bozulan bulasik makinesinin garantisi devam etmesine ragmen yetkili servis tarafindan para istenmesi. vermemek isteyince yetkili servisin tehdit ederek garantiyi yetkisiz mudahale diyerek iptal ettirmesi. musteri hizmetlerinin ise hic dokunulmamis makineyi yetkili servis lafiyla sikayetlere cevap vermemesi.

  --- spoiler ---
 • samsung'dan soğutan rezalettir.
 • samsung nilüfer servisinden daha önce hizmet almış biri olarak normal karşıladığım rezalet. adamlar buzdolabını kurup dijital kontrol panelinin özelliklerini anlatmadan hepsi kitapçıkta yazıyor deyip kaçmışlardı.
 • ozet geciyorum: tl;dr

  tanim: eksisozluk rezalet degerlendirme komisyonunca 398576 numara ile kayit altina alinmis rezalet