şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki taksici abilerimiz bizleri şaşırtmasın.

yine çok garip bir şekilde kazaya karışıp sonrasında içi boş bira şişesi dolu arabasını bırakıp kaçan bir taksi şoförü. sonra da bize diyorlar ki neden ubere biniosunuz.

ne yapalım yürüyen meyhaneye mi binelim ?

kaynak
  • (bkz: uber)
  • ben kaç defa taksinin içindeyken polis çevirmesinden geçtiysem bir keresinde bile polisin taksiciyi durdurduğunu görmedim. hal böyle olunca bu şerefsizler de nasıl olsa bizi durdurmuyorlar diye demlenip biniyorlar heralde.

(bkz: o.ç taksici)
  • taksicileri sevmiyorum.
  • artık devlet desteğini de aldılar, yakında iyice önü alınamaz duruma gelecekler.
    küm bişir belki devlet kemdilerine yolcu garantisi bile verir.
  • yahu hangi taksici taksisini bırakıp kaçar? kesin bu olayın ardından başka bir şey çıkacak. belki plaka klondur, sahte taksidir, doğal olarak aracın sahibi taksici değildir. belki araç sahiden taksidir ama çalıntıdır ve yine kaza yapan gerçek taksici değildir. belki de kazayı yapan araç sahibinin eşi dostu çocuğu veya komşu çocuğudur. vardır yani bir bit yeniği. çıkar ortaya mobeselerden.
  • bu arkadaş hangi kanaatin onderi oluyor simdi cok merak ettim...
  • yazıktır. günahtır. o kadar insanın mağdur olmasına sebebiyet veren olaydır. allah kahretsin bu kırmızıda geçenleri.

biliyoruz ki kırmızıda durma vs. gibi temel trafik kuralları eğitimle verilmeli ama olmadığı için tüm polislere yetki vererek, hatta yazdığı ceza başına prim alması gibi teşvik vererek, zamanla azaltılması hatta bitirilmesi gereken büyük sorun.

ceza sonrası ise ceza yiyen kişi mahkemede adam öldürmeye teşebbüsten yargılanmalı.
  • (bkz: taksiciler çalıştıkları şehrin kanaat önderleridir)

uyuşturucu kullananı, sarhoş halde trafiğe çıkanı, kaza yapıp kaçanı, sicili bozuk olanı, bir baltaya sap olamayıp hasbelkader ehliyet alıp taksiciyim diyeni vs.vs. daha kimbilir neler vardır da,

işte sana kanaat önderi...