şükela:  tümü | bugün soru sor
 • saat 13.00'da malatya'da meral akşener'in gerçekleştireceği miting.
 • meral akşener: "24 haziran’da bir seçim var. ve o seçimde hem vekilleri hem cumhurbaşkanı seçeceksiniz. seçimin alelacele öne alınmasının sebebi bu kardeşiniz ve iyi parti. bizi devre dışı bırakmak için bir hale yaptılar ama şimdi çaresiz durumdalar.

  gördük ki kimse bizim kader çalışmamış. meydanlarda ne söylesek onlarda çıkıp onu söylüyor. biraz çalışsaydınız be kardeşim."
 • meral akşener: "malatya’da kayısı dışında en büyük problem genç işsizliği. şırnak’tan, edirne’ye tüm annelerin sorunu çocuğunun işsizliği. 453 milyar dolar borç alındı. 70 milyar dolar özelleştirme oldu. 2 trilyon dolar vergi alındı ceplerinizden. soru şu bu para nereye gitti? sizin cebinize giren bir şey var mı? fabrikalar kuruldu mu?

  fabrikalar kapatıldı, kayısı ağaçları kesiliyor. gençler işsiz. biz bu seçimlere çok iyi çalışıyoruz. ekonomide en iyi arkadaşlar bizde. dış politikada da en iyi çalışmaları yapıyoruz. çılgın projelerimiz yok ama vatandaşların elinden tutan çalışmalarımız var."
 • meral akşener: "28 şubat’ta tankların karşısında durmuş beni sizin çöp kamyonlarınız mı durduracak. sen koskoca başbakan’sın yalan konuşacağına, bunu sayın erdoğan’a da söylüyorum, fetö metö bir şey varsa gereğini yapacaksınız. dokunulmazlığım yok. ama yapmıyorsan yapamıyorsan yalancısın demektir. yapmayan şerefsizdir, alçaktır."
 • meral akşener:"şimdi 65 milyar dolarlık bir yatırım var kanal istanbul. o para nerden bulunacak. gence kaynak yok oraya kaynak var. bu para cebinizden çıkacak ve bir yandaşa verilecek. siz de bunu ödeyeceksiniz. istanbul’a köprü tüp geçit yapıldı sahibi yandaş şirket. parasını buradakiler de ödüyor.

  bir de şehir hastaneleri var. müşteri diyorlar size sayın erdoğan diyor ki, “hastanelerin müşterileri artacak” günahtır be sizlerin hasta olmasını istiyorlar. bir de kahve projesi çıktı. çılgın proje. koskoca cumhurbaşkanı diyor ki ‘millet kıraathanesi’ kahve kahve. bir çay bir kek bedavaymış. bunlar sizlerle alay etmek, küçümsemektir. böyle olduğunu birebir görüyorsunuz."