şükela:  tümü | bugün
  • saat 14.00'da cumhuriyet meydanında gerçekleşecek olan mitingdir. dünkü rte kayseri mitingden sonra merakla bekliyorum muharrem ince'nin mitingini. çünkü alanı dolduramayınca sağdan soldan keserek otobüslerle kapatarak alanı daraltıp en azından televizyonda kalabalık göstermeyi başarmışlar. yani akp'de bir düşüş olduğu kesin, bakalım bu ince bey'e ne kadar yarayacak.

edit: bugün mitingdeydim ve baya kalabalık vardı. mitinge her partiden insan gelmiş akpliler bile sonuna kadar dinlediler. mhpli iyi partili hdpli saadetli herkes oradaydı... halkın mitingle ilgili en çok beğendiği şey bayrak ve flama olayıydı. tamamen türk bayraklarıyla donatılmış meydan, parti flaması yoktu. ilk turda herkes kendi adayına vereceği için ilk turda kayseri'den bir şey beklenmesin ama 2. turda %50 alabileceğini düşünüyorum. ama hala halk arasından özelikle akp seçmeninden gelen yorumlar şu yönde çıkıp 3 proje saysa oyumuzu alır diyorlar. sürekli erdoğana laf giydirmeye çalışıyor bize proje anlatsın diyorlar... muharrem hocam çık 4. havalanını yapacağım falan de bunlar bundan anlıyor
  • merakla beklediğim ve katılacağım miting.

ek: burada kayseri ile ilgili ahkam kesenlerin yaş aralığını merak ediyorum. kayseri, bünyesinden chp genel başkanlığı da yapmış turhan feyzioğlu'nu çıkarmıştır. niyazi bahçecioğlu da chp'li olup, uzun dönem belediye başkanlığı yapmıştır. ayrıca chp'li olan eski ve köklü aileler de mevcuttur. yani kalkıp da kayseri'yi yozgat, çorum, çankırı ile kıyaslamayın. akp'ye giden oylar türkiye genelinde olduğu gibi, önceki dönemlere tepki oylarıdır, sağ, sol meselesi değildir.
  • katılımın nasıl olacağını merak ettiğim miting.
  • ailecek orada olacağız. sadece oy vermekle sorumluluk gitmiyor üstümüzden maalesef, desteğimizi her şekilde göstermemiz lazım ki umutsuzluğa kapılmasın kimse.
  • bütün meydan türk bayrağı ile donatılmış,tek bir parti bayrağı yok. merakla bekliyoruz.

bu aralar kayseri'ye zamansız sağanak yağmurlar yağmakta mitinge gelecek vatandaşların yanına tedbir için şemsiye almalarını tavsiye ederim. bu şenlik yağmurun azizliğine uğramasın.

erdoğan'ın mitinginde heryer bariyerlerle koridor haline getirilmiş amaç kameralara sıklık algısı vermek içindi sanırım,muharremin mitingi için ise heryerden giriş yapılabiliyor sanırım dağınıklık hissi vermek için. bu düzeneği kim yapıyor bilmiyorum ama dikkatimi çekti.

erdoğan'ın mitinginde pankartlar bir hafta önce en ücra semtlere bile asılmış,muharrem'in mitingini arkadaş akşam söyledi.

erdoğan'ın mitinginde tramvay ücretsiz,muharrem'de henüz bir şey yok.

kayseri mitingini önemsiyorum kayseri blok halinde oyunun rengini değiştirir. bakalım bu miting ve bu seçim ne olacak.
  • kayseride azınlıkta olan bir muhalif olarak gözlemlerim,

3 gün önce erdoğan gelmeden önce tüm bilboardlara, direklere, binalara miting gününü ve saatini bildiren pankartlar brandalar asıldı,
    tamam binalara, elektrik direklerine asmanıza akpli belediye izin vermeyebilir ama bilboardlar özel şirket, kirasını verip tutabilirlerdi.
    bir hafta boyunca akpli araba bangır bangır müziklerle kayserinin her yerini dolaşıp miting tarihini ve anonsunu bildirdiler, tüm herkes o gün miting olacağını biliyordu.
    ben muharrem inceyi takip etmesem kayseri mitingi olacağından bilgim yok, neden bir seçim arabası mahalle mahalle, sokak sokak gezerek miting tarihini ve yerini bildirmedi.
    ben kalabalık olacağına inanıyorum ama daha da kalabalık olabilirdi, daha çok kişiye ulaşılabilirdi.
  • muharrem ince hastalığına tutulan daha önce akp'ye oy veren vatandaşlarımızın heyecanla beklediği mitingdir. tamam.
  • merakla beklediğim bir mitingdir. cumhur ittifakının 1 kasım seçimlerinde %84 oy aldığı bir ilde ciddi bir kalabalık toplarsa rte valizlerini toplamaya şimdiden başlasın
  • her seferinde söylüyorum, eğitim ve ekonomi üzerinden gitmesi gereken miting.
  • işten dolayı gidemediğim ama gitmek için can attığım miting. gidip orada destek vermek isterdim muharrem bey'e. inşallah burada da beklemediği bir kalabalığı görecektir.