şükela:  tümü | bugün
  • gün içerisinde yaklaşık olarak 10 kere arka arkaya yaşadığım rezilliktir. yapı kredi tarafından verilen ve öğrencilik dönemimden kalan çok az limitli bir kredi kartına ve içi tamamen boş olan bir banka kartına sahibim. 5-6 aydır kullanmadığım kredi kartından ve gereksiz bir banka hesabından kurtulmak için müşteri temsilcileri ile yukarıda belirttiğim miktarda konuşma gerçekleştirdim. istisnasız olarak tüm akış şu şekilde oldu.

müşteri hizmetleri : mh
    yaprak var yen mi : yvy

mh : merhaba yvy bey, ben x, size nasıl yardımcı olabilirim?
    yvy : merhaba x bey/hanım, uzun süredir kullanmadığım kredi kartımı iptal etmek istiyorum. ayrıca, hiç bir harcama yapmama rağmen bu süreç içerisinde y tl lik bir borcum gözüküyor, bunun da neden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum?
    mh : yvy bey, sesimi alıyor musunuz?
    yvy : evet, alıyorum.
    mh : yvy bey, beni duyabiliyor musunuz?
    yvy : evet, duyuyorum.
    mh : maalesef sesimin karşı taraftan duyulmaması problemi nedeniyle görüşmeyi sonlandırmak durumundayım. iyi günler.

her defasında bu muhabbet oluştu ve sonunda da dıt.dıt.dıt.dıt.dıt.... sesini duydum. şubeye gidince de buna benzer oyunlar dönecek gibi bir fikrim var, ama anladığım kadarıyla kredi kartı iptal etmek neredeyse mümkün değil. mümkün olsa bile nereden geldiğini bilmediğiniz z miktarda bir borç itelenecektir.