şükela:  tümü | bugün
 • okumadım ama emlakçı işte. direkt olarak emlakçı olmayan haklıdır.
  bunlar da emlakçının okumuşu... ingilizce bileni.

  (bkz: son of a bitch emlakçı)
 • danışmanın isminin kısaltmasını ak göt olarak okudum. işgüzarlık emlakçıların ekmek teknesi zaten yıllardır. artık şaşırmıyorum.
 • kaporası verilmiş evi "ben daha fazla veririm, sen o kapora verenleri siktir et" diye almak isteyen ahlaklı(!) bir sözlük yazarı, en az kendisi kadar şerefli bir emlakçıyla karşılaşır.
  olaylar gelişir.

  edite edit: ulan utanmadan bir de yaptigini savunuyor. 3 kurus parasiyla kaporasi verilmis, sozlenilmis evin ustune yatmaya calistigi yetmiyor, bir de "diger musteri kredi cekecekti, ben tiko para vericem, ustelik daha cok vericem, ev sahibini dusunun hebe hube" yapiyor.

  bana bak edepsiz herif. bu bir acik arttirma degil. millet disinden tirnagindan biriktirdigini pesinat verip kredi cekerek odeyecek, krediyi ev sahibi vermiyor, ev sahibi gene parasini alacak. sen araya girip piyasayi yukselterek sozlenilmis eve konmaya calisan bir ahlak(!)lidan baska bir xyz degilsin. utanmadan kalkmis yaptigini savunuyorsun bir de.

  senin gibi vampirler yuzunden turedi o karsindaki emlakci iste.
 • emlakçı = simsar. simsar = komisyoncu. komisyoncu = modern pezevenk. yani ev satar komisyon alır, bilet satar komisyon alır, karı satar komisyon alır, her türlü komisyon alır. genellikle yüzsüz ve yavşak olurlar, henüz insan evladına rastlamadım, çok isterdim halbuki.
 • burada güya hak aradığını iddia eden ekşici aslında tam kendi kafasına göre bir emlakçı bulmuş gibi görünüyor. en başta kendisi ahlaksız teklifte bulunuyor, emlakçı da ''aha buda bizden tam adamını buldum'' deyip ahlaksızlık konunda bir level daha atlıyor ama iki fırıldak anlaşamıyor.

  kaporasının verildiğini bile bile ev gezmek, ''daha fazla para veririm'' diyerek önceki alıcıdan evi kapmaya çalışmak gibi hareketler çakallık değil mi? olay emlakçının istediği komisyonda kopmuş. emlakçı biraz daha az para isteseydi bizim mağdur! ekşici başkasının kaporasını verdiği evi kapmakta bir sıkıntı görmeyecekti.
 • emlakçının da müşterinin de "ahlaksız" davrandığı olaydır.

  memlekette dürüst emlakçı bulmak samanlıkta iğne bulmaktan daha zor. ama söz konusu olayda müşteri kişisi de "ev sahibine iletir ise eve daha fazla ödeyebileceğimi söyledim" sözleriyle "ahlaklı" davranmamıştır.
 • sen kapora verilmiş evi gezip üstüne bir de ev sahibine fazladan para teklif ediyorsun aklını çelmek için, bu normal davranış

  emlakçı da kendine alacağı parayı da arttırmanı istiyor, bu yanlış davranış hatta rezalet...

  işte türk milletinin genelinin özetidir yukarıdaki başlığı açan yazarın durumu.

  eve kaporayı verip işini düzgün yaptığını sana küçük çoğunluk ise her zaman bir şekilde ütülür bu utanmazlar tarafından...
 • 1,5'tan 2 puan etmeyecek bir rezalettir.

  devamı gelecek diye okudum. bu ne lan.
  bu mu rezalet. bi dağa kaldırma, ölümle tehdit falan bekledim.
 • kaporası verilmiş evi almaya çalışacak ahlak seviyesinde olduğunuzu görünce emlakçı da sizinle aynı seviyeye inmiş, tek rezalet sizin ve o emlakçının var olduğu gerçeği.
 • herif "ben daha fazla veririm, sen o kapora verenleri siktir et" demis , ustune gelmis burda ahlak bekcligi yapiyor...
48 entry daha