şükela:  tümü | bugün
  • haydi bakalim. ılk rezalet basligimla karsinizdayim. bugun kiz kardesim 1 haftadir suren ve giderek artan nefes darligi ile ıstanbul’da basvurdugu fatih sultan mehmet devlet hastanesinin acil servisinden muayene olamadan geri cevrildi. sebebi ise 2018 yilinda borclarini odeyerek tertemiz kapattigi sirketinin bagkur sisteminde her nasilsa kendiliginden (?) mart 2020den itibaren acik gozukup yatirilmamis borc cikarmasi. haftasonu girdigi icin bu sistemin duzeltilmesi zaman alacak, muayene olmak icin ise borcsuz oldugunu haftaya kanitlamasi gerekli.

    not: basligi 12 haziran fsm covid rezaleti diye degistirebilirseniz cok da guzel olur.

    alltaki arkadasa not : rezalet konulu baslik acmak icin ek bir kurs mu almamiz lazim ? varsa gittigin kursu onerir misin ?
  • rezalet adı verilen şeyin ne covidle ne fsm hastanesiyle bir alakası yoktur. sıkıntı sgk'dan kaynaklanıyor gibi gözüküyor. böyle bir borç varsa hastaya kayıt açılamaz. ancak hasta muayene ücretini yatırırsa -ki 50 lira gibi bir şey sanırım- muayenesini de olabilir.

    her önüne gelen rezalet başlığı açabiliyor çok ilginç.
  • kimse acillerden geri çevrilmeyecekti. genelge yayınlandı. başka bir iş var bu işte.
  • genel sağlık sigortası ve bağ- kur borcu olan vatandaşlar 2020 sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilecek. hastane almama gibi bir durumu olmamalı. sgk dan provizyon alın büyük ihtimalle çözülecektir sorun.