• ekşi'de acil durumlarda bilgi geçmek için hazır kıta bulunan takımı seviyorum. geçmiş olsun

edit:imla
  • suleymaniye'den selamlar. yer yerinden oynadi resmen. simdilik etrafta yikilan bina goremiyorum, evler genellikle 2-3 katli ve yapisik, bunu etkisi olabilir. ama sabah neler olur bilmiyorum. koylerde yikilan evler varmis.

edit: deprem aninda bir cafe
    edit2: suleymaniye'den, erbil'e gecis ani
    edit3: iran haber ajanslarina gore 6 olu, 14 yarali.
    erbil'de 2 olu, 50 yarali, irak geneli 225 yarali. ''simdilik''
    halepce'de 7-8 koyde yikim var ulasilmaya calisiliyor.
    edit4: yikilan bir cami
  • sözlükte yüklü miktarda güneydoğuda yaşayan yazar varmış belli oldu.
    kimi öğretmen kimi doktor kimi asker kimi de bölge halkından.
    alışık olmadığı topraklarda hayatının en güzel yıllarını geçirenlere selam olsun.
  • teke tek'te celal şengör'ün anlattığı kadarıyla arap levhası'nın güneyden anadolu'yu itmesiyle gerçekleşmiş. bu hareket aynı zamanda kuzey anadolu fay hattını tetikleyip türkiye'de deprem olmasına sebep oluyormuş.

arapların levhası bile bu memlekete zarar. bela bunlar bela.
  • umarım çok kayıp yoktur. inşallah bu mevsimde bebeler ihtiyarlar sokakta kalmamistir.

inşallah teroristler gebermistir diye dua eden arkadaşlara gelince hiçbir terorist süleymaniye de apartman dairesinde oturmaz kardeşim. o sarp kayalari da hiçbir deprem un ufak etmez. sen teröristi boş ver mazlumlara bak. bugün onlara yarın bize.

yüce yaradan evimiz ocağımız turkiyemizi korusun.
  • ekşi haber ajansı tüm haber kanallarına en az 15 dakika takmıştır.
  • deprem-kürt esprileri kasan mallar nerede diyorduk ki gelmişler.
  • uzmanların söylediğine göre kuzey anadolu fay hattı ile doğrudan ilgisi olan deprem. istanbul depreminin tarihi bu depremle iyice öne çekilmiş. celal şengör artık eli kulağında diyor. eyvahlar olsun. bu depremden etkilenenlere ise şifa dilerim.
  • önce can kaybının, sonra mal kaybının olmamasını dilerim.
    ortadoğu insanı dünyaya çile çekmeye gelmiş.
    allah beterinden saklasın.
  • hay sikeyim sizin pkknızı beyinsiz herifler. senin benim gibi sade vatandaş öldü o depremde. bir kere allah yardımcıları olsun, allah rahmet eylesin de geç, yoksa da kapat ağzını işte deprem olmuş siyaset yapıyorsun alagavat.

istanbul meselesine gelince, doğrusu çok korkuyorum ülkem adına.
hesabın var mı? giriş yap