şükela:  tümü | bugün
  • merhaba arkadaşlar. rezalet başlığı açmak bize de kısmet oldu..

güvenle kullandığımı düşündüğüm denizbank mobil bankacılığından vadeli hesabımdan hiç bir bildirim olmaksızın (sms, mail vb onay kodu) bilgim dışında 60.985.00 tl para çekilmiş ve çekilen para ile istanbul’da bir tekstil firmasının elektirik borcu ödenmiş. hayatım boyunca önünden geçmediğim ve araştırdığımda iflas ettiğini öğrendiğim bir işletmenin borcu deniz bankasında ki vadeli hesabımda ödenmiş.
    öncelikle mobil deniz bankı hiç bir zaman pc tablette kullanmadım. sadece uygulamanın yüklü olduğu cep telefonumdan kullandım. tesadüfen mobil uygulamaya giriş yaptığımda bakiyemin sıfırlandığını gördüm. 55 tl fatura ödendiğinde tarafıma mesaj atan deniz bank vadeli hesabımdan çekilen 60.985.00 tl için herhangi bir bildirimde bulunma zahmetine nasıl girmez.
    deniz bank mobil uygulamasını kullananlar hesaplarını süratle kontrol etmeli.

avukatlar aracılığıyla hukuki işlem başlattım sürecin aylarca süreceğini söylüyorlar...

edit: banka bize ulaşarak mağduriyetimizin giderileceğini bildirdi. gün içerisinde gerekenin yapılacağını söylediler. bankanın konu hızlı sorun çözme hassasiyeti için konuyu şu anlık askıya alıyorum.
    mesaj yoluyla üzüntülerini bildiren ve konunun takibi için çaba sarfedenleri sonuca göre bilgilendireceğim. herkese tşk

edit: bankanın iyi niyeti birden çözümsüzlüğe döndü. hiç bir şekilde muhatap bulamadığımız gibi neredeyse bizi suçlayacaklar.
  • hal böyleyse, ki böyledir. şu ana kadar duyduğum en sağlam rezalettir.

geçenlerde haberlerde de vardı böyle bir mağdur.

gerçekten ilgili arkadaşa geçmiş olsun. en kısa zamanda mağduriyeti giderilir.

allah kimseye bu tip rezalet başlığı açtırmasın.

aynı tip rezalet haberi; https://www.cnnturk.com/…an-gelen-mesajla-soke-oldu
  • son zamanlarda çok fazla olan rezaletlerden biridir. hayırdır ya napıyor bu bankalar? bi rahat durmuyorlar, herkes müşteri sikme derdine girmiş.

durumun mobille ilgisinin olmadığını, içinde farklı pisliklerin döndüğünü düşünüyorum. böyle rezalet başlıklarını da okudukça paramı bankaya yatırmaya korkar hale geldim.

geçmiş olsun.
  • arkadaşa geçmiş olsun diyelim ve başlığı yukarılarda tutalım.
  • sms vb onay kodları gelmesi nasıl engelleniyor.
    5 tl’lik işleme bile mail atan, sms gönderen denizbank 60.000.00 tl’lik işlemi nasıl haberdar etmez.
    içerden birilerinin yardımı olmadan imkansız olmalı...
  • 65 iyi para aga, geçmiş olsun.
  • para çekilip istanbul’da bulunan bir tekstil firmasının elektrik borcuna yatırılmış. ismi geçen tekstil firmasını aradım ve adam iflas verdiklerini vs vs bu işlemden haberi olmadığını söyledi. bunun üzerine kendisine
    -elektrik kurumuna gidip ödemeyi iptal etmesini söyledim.
    -tekstil işi yapan zat öyle bir şey yapmayacağını, o şekilde suçlu duruma düşüceğini falan sayıkladı.
    organize bir şekilde yapılan bir hırsızlık dolandırıcılık.
    bankanın sorumsuzluğu, güvenlik açığı vs. ile bu işlerde uzmanlaşan bir yapının hırsızlığı.
  • sağlam rezalet..

başka adamlarla muhatap olmak yerine direkt bankaya başvurup acilen dilekçe ile başvuru yapılmalıdır..

gerekli araştırmayı yapması gereken kurum bankadır..
  • vay arkadaş dedirten rezalet.

paramızı güvenli diye bankada tutuyoruz, donumuza mı dikelim ne yapalım?

o para öyle ya da böyle geri alınır. diyelim 90 gün sürdü. bu adam 60 bin ile 90 günde ne kadar para kazanabilirdi? veya yaşayacağı stresin tazmini ne olacak gibi soruları akla getirendir ayrıca.
  • oha dedirten rezalettir. çok geçmiş olsun.

eğer olay gerçekten anlattığınız gibi ise kısa sürede çözülür diye düşünüyorum.

puanım 10/10