şükela:  tümü | bugün soru sor
  • genel müdür niyazi karakoç bayilerle bir toplantı yaparak 'ben de kandırıldım. mehmet aydın'a ulaşamıyorum. başınızın çaresine bakın' demiş. resmi olarak patlamış durumda.

devletin de son zamanlarda bu gibi kuruluşların üzerine gitmesi süreci hızlandırdı sanırım.

türkiye'de kitleleri kandırıp köşeyi dönmek bu kadar basit demek ki.

kaynak
  • su ve itfaiyeli bir deyim vardı onu hatırlatan patlama.

umarım pembe civcivleriniz zarar görmemiştir.
  • ceosu wikipedia bilgilerini de degistirmis

google'dan yeni wikipedia icerigi
  • (bkz: ben de kandırıldım)

bu cümle bu ponziye para kaptıranların çok da yabancı oldukları bi cümle değil. alışkın onlar kandırılmaya. doyamıyorlar .
  • haberin şu kısmı ilginç

--- spoiler ---

çiftlik bank’ın inegöl’deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya kamyonlarla gitti. yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre; şu an olay yerinde jandarma komutanı ve ilçe tarım müdürlüğü yetkilileri öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalışıyor.
    --- spoiler ---
  • bakın arkadaşlar buraya para yatıran böyledir şöyledir diyenlerin birçoğu burada mağdur olanlardan. bakmayın sözlükte ahkam kestiklerine çok aç adam var bu ülkede.

adamın geliri yok kardeşim ne yapsın burayı bir çıkış olarak gördü belki götü toplarız dedi girdi bu sisteme. yatıranlara keriz demek yerine insanları buna iten sebebe inmek lazım. he önce özeleştiri yapayım ben de girdim bu sisteme 300 tl civarında bir paramı cukkaladılar. ben öyle binlerce parayı gömmedim ama gömen çok insan var. bu sistem 2017 yılının başlarında çıktı ortaya devlet o zaman neden bu sisteme göz yumdu da geldi taa senenin sonunda el attı bunu anlamak gerçekten çok güç.
  • darısı bitcoin çakallarının* başına.

dünyanın hiç bir yerinde yok öyle üç kuruşa beş köfte.
  • patlayacağı belliydi valla böyle malların olduğu ülkede milleti tokatlamayıpta ne yapacaksın bu ülkede kandırmayı bileceksin o kadar.yani işi bileceksin.