şükela:  tümü | bugün
 • biraz önce haberi gelen kazadır. yolcu uçağı olduğu söylenmektedir.

  https://tr.sputniknews.com/…l-katmandu-ucak-kazasi/

  edit: uçak içerisinde 78 yolcu olduğu söyleniyor. resmi olmamak ile birlikte uçak modeli de (bkz: bombardier dash 8 q400)

  http://www.bbc.com/news/world-asia-43369179
 • nakşibendi şeyhleri düşürmüştür.
 • bangladeş’e ait yolcu uçağı inişe geçtiği sırada, tribhuvan uluslararası havaalanı’nın doğu tarafına düşmüş.
 • üzülüp üzülmediğimizi anlamak için yolculara ait gelir durumu istatistiklerini beklediğimiz bir başka uçak kazası haberi.
 • 2017 yılında hiç uçak kazası olmamıştı. bu senenin başındaki uçak kazası haberini görünce, içimden sanki bu sene çok kaza olacak diye geçirmiştim ve ilginç bir şekilde gün geçmiyor ki dünyanın başka bir yerinden başka bir uçak kazası haberi duymayalım. dün, bugün peşpeşe iki kaza. her neyse, ölenlere allahtan rahmet, ailelerine sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor. onlar sivil havacılığın son kurbanları ve her uçak kazası, bir sonraki yolculuğu daha güvenli hale getiriyor bu bir gerçek. yine de bu sene ile birlikte istatistikler biraz değişecek diye bir korkum var.
 • bangladeş merkezli us-bangla havayolları'na ait s2-agu kuyruk tescilli, bs211 sefer sayılı bombardier dash 8 q400 tipi, 16.8 yaşında bir uçağın düşmesi sonucu yaşanan kazadır.

  uçak dhaka-kathmandu seferini yapmaktaydı ve ilk bilgilere göre 67 yolcu 4 mürettebat içerisinden 14 kişinin hastaneye kaldırıldığı söyleniyor.

  edit: şimdi de 17 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor ancak bu sayı net değil. ayrıca uçağın inerken pistten çıkıp alev aldığı da söyleniyor aynı şekilde. havalimanı tüm uçuşlara geçici bir süreliğine kapatılmış.

  kaynak 1
  kaynak 2
 • tam uçağa binecekken verilecek haber mi bu birader. gerçi korkmam ama yine de acaba diyor insan icinden.hayirlisi
 • üzülüp üzülmeyecegini olenlerin gelir durumuna göre belirleyen yazarların önce insaniyet seviyelerini kontrol etmeleri gerekiyor. 5 ila 10 yaş arası 15 cocuk ölmüş olsa, sadece babalari zengin diye üzülmeyecek misin? o zaman sen hayvandan daha aşağıya kendini layık gören mahlukat olma yolunda ilerlemektesin...
 • başlığı görünce hemen geçmişteki katmandu kazasını hatırladım. o bölgedeki havaalanı pisti bildiğimiz dik dağların ortasında yer almaktaymış ve geçmişte radarın bile çekmediği bir yermiş. radar yokken pilotlar kule ile irtibat halinde kalıp; yönergelere göre kafalarından görüntüyü canlandırıp tahmini iniş yapıyorlarmış. katmandu'da hava şartları da her an değişip; yoğun sis ve yağışlı bir hal alabilmekteymiş. geçmişte bu şartlarda uçağın birisi kuzeydeki dik dağlara çakılmış ve hatta o bölgeye ulaşmaya çalışan arama kurtarma ekibinden birisi de tırmanırken vurgun yiyip ölmüş. sonrasında radar gibi önlemler arttırılmış ama iniş için en zor pistlerden birisiymiş hala.
 • yolcular fakirse ekşicileri üzecek kazadır.