şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biraz önce haberi gelen kazadır. yolcu uçağı olduğu söylenmektedir.

  https://tr.sputniknews.com/…l-katmandu-ucak-kazasi/

  edit: uçak içerisinde 78 yolcu olduğu söyleniyor. resmi olmamak ile birlikte uçak modeli de (bkz: bombardier dash 8 q400)

  http://www.bbc.com/news/world-asia-43369179
 • üzülüp üzülmediğimizi anlamak için yolculara ait gelir durumu istatistiklerini beklediğimiz bir başka uçak kazası haberi.
 • 2017 yılında hiç uçak kazası olmamıştı. bu senenin başındaki uçak kazası haberini görünce, içimden sanki bu sene çok kaza olacak diye geçirmiştim ve ilginç bir şekilde gün geçmiyor ki dünyanın başka bir yerinden başka bir uçak kazası haberi duymayalım. dün, bugün peşpeşe iki kaza. her neyse, ölenlere allahtan rahmet, ailelerine sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor. onlar sivil havacılığın son kurbanları ve her uçak kazası, bir sonraki yolculuğu daha güvenli hale getiriyor bu bir gerçek. yine de bu sene ile birlikte istatistikler biraz değişecek diye bir korkum var.
 • bangladeş merkezli us-bangla havayolları'na ait s2-agu kuyruk tescilli, bs211 sefer sayılı bombardier dash 8 q400 tipi, 16.8 yaşında bir uçağın düşmesi sonucu yaşanan kazadır.

  uçak dhaka-kathmandu seferini yapmaktaydı ve ilk bilgilere göre 67 yolcu 4 mürettebat içerisinden 14 kişinin hastaneye kaldırıldığı söyleniyor.

  edit: şimdi de 17 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor ancak bu sayı net değil. ayrıca uçağın inerken pistten çıkıp alev aldığı da söyleniyor aynı şekilde. havalimanı tüm uçuşlara geçici bir süreliğine kapatılmış.

  kaynak 1
  kaynak 2
 • tam uçağa binecekken verilecek haber mi bu birader. gerçi korkmam ama yine de acaba diyor insan icinden.hayirlisi
 • başlığı görünce hemen geçmişteki katmandu kazasını hatırladım. o bölgedeki havaalanı pisti bildiğimiz dik dağların ortasında yer almaktaymış ve geçmişte radarın bile çekmediği bir yermiş. radar yokken pilotlar kule ile irtibat halinde kalıp; yönergelere göre kafalarından görüntüyü canlandırıp tahmini iniş yapıyorlarmış. katmandu'da hava şartları da her an değişip; yoğun sis ve yağışlı bir hal alabilmekteymiş. geçmişte bu şartlarda uçağın birisi kuzeydeki dik dağlara çakılmış ve hatta o bölgeye ulaşmaya çalışan arama kurtarma ekibinden birisi de tırmanırken vurgun yiyip ölmüş. sonrasında radar gibi önlemler arttırılmış ama iniş için en zor pistlerden birisiymiş hala.
 • yolcular fakirse ekşicileri üzecek kazadır.
 • tarifeli uçak olduğuna göre gelir durumları düşün insan profiline sahiptirler. bu nedenle eksi sözlük duyar tayfası bu kazaya da duyar kasacak ve olayı zengin kıza bağlayacaklardır.
  ayrıca bugün üzüntü seviyesi tavan yaparak kendilerine zarar vermelerinden korkulmaktadır.

  (bkz: ekşi duyar kasan dram yazarları)
 • yazara mesaj gonderilemedigi icin mecburen buraya yaziyorum.

  "o bölgedeki havaalanı pisti bildiğimiz dik dağların ortasında yer almaktaymış"

  yok oyle bir sey. gayet acik ve musait bir alana sahip havaalanidir. ancak teknoloji olarak cok geri kalmis bir ulke ve dolayisiyla havaalanidir.

  everest'e yakin diye insanlar katmandu sehir merkezini kafalarinda farkli canlandiriyorlar.

  hatta bu vesileyle tekrar hatirlatmak lazim, katmandu sehir merkezi erzurum sehir merkezinden daha dusuk rakima sahiptir.
 • recep tayyip erdoğan başsağlığı dilesin bu yobazların hepsi ölen 11 genç kızın meezarında yatmazlarsa adam değilim öyle bir yalaka bunlar