şükela:  tümü | bugün
  • edit2: kedimiz bugün bulundu :)

edit: başlık yanlış anlaşılmaya açık oldu, açtıktan sonra farkettim. kedimiz ölmedi, umarım. veterinerde tedavi için kalan kedimizi kaçırıp kaybetmişler.

dün akşam babam ve kardeşim, 3 haftadır hasta ve 2 haftadır iğne yiyen kedimizi bir günde iki defa kustuğu için tekrar veterinere götürmüş ve “lütfen müşahade altında tutun, durumu bizi korkutuyor” diyerek bırakmışlar. güvenmemek için bir sebepleri yok; çünkü burası yıllardır gittiğimiz ve çok da güvendiğimiz, cerrahi müdahale dahi yapabilen ve bildiğim kadarıyla adı oldukça başarıyla geçen bir hayvan hastanesi.

söylediklerine göre kedimize en son gece üçte yemek yedirilmiş ve sonra kafesine koymuşlar.

sabah baktıklarında ise kapak açık ve kedi de ortada yokmuş.

cevaplarına göre kedinin gecelediği yerde kamera varmış ama o anda çalışmıyormuş...

hadi diyelim kafesini açtı, odadan nasıl kaçtı? haydi odadan kaçtı, binadan nasıl kaçtı?

her yere ilan yapıştırdık, her yeri aradık demişler. bugün kediyi bulmak için tüm civarı bisikletle taradım ve tek bir ilan gördüm; o da veterinerin 30 metre uzağında, erkek olan kedimizi kızımız olarak nitelemekte.
    (bkz: sıçıp bir de üzerine sıvamak)

kaybolan kedimiz, annesi öldüğü için kendisi de ölmesin diye eve aldığımız 8-10 günlük bir sokak kedisiydi. yeni doğan kedilerin kakasını yapabilmesi için anneleri popolarını yalarmış, yalamazlarsa da kakalarını yapamayıp ölürlermiş. biz de ıslak mendille poposunu silip biberonla beslerken deli gibi bağlandık; ailemizin çok sevdiğimiz bir üyesi oldu. tavır ve hareketleri sayesinde bizden bey unvanını bile kazanmıştı. mahallenin ise çete üyelerinden. şu an 1,5 yaşında. umarım hala hayattadır. bunu yazmak zor.

evimiz şehrin daha sakin bir yerinde ve apartman değil. kedimiz sokak hayatına çok alışık, bir çıkar ertesi gün öğle vaktinde gelir. ama hep gelir, kimi zaman dayak yiyip kimi zaman balık yiyip. ama oralar hep az arabalı yerler.

veteriner ise şehirde, 20 kilometre kadar uzakta. bizim tek kişilik çete her türlü çıkar gelir demek istiyorum ama zaten çok hasta ve tedavi olsun diye bırakıldı. hem çok da trafik var şehirde. kuytu yerler bahçeler ve içlerinde sayısız kedi köpek tehdidi var. keşke takip cihazı vs. gibi bir şey olsaydı.

hukuka başvurmak akılcı mı? kedimizi teslim alırken babamlara ne imzalattılar hiçbir fikrim yok. bu işin hakkı nasıl aranır? aransa da bulunur mu? bulunsa da kedimiz geri gelir mi?

şu an ne yapsam bilmiyorum. bisikletle gezip diğer kedilere, görürlerse eve gelmesi için onu yüreklendirmelerini söylüyorum, elimden başka da bir şey gelmiyor. bu da beni çok üzüyor.
  • bir meslek kazasıdır.