şükela:  tümü | bugün
 • 17:30 sularında bursa kestel'de freni patlayan tır, 35 aracı biçti. olay yerinde ölü ve yaralılar var.

  her işte gevşeklik yapan, bugünün işini yarına bırakan, gerekli önlemleri almayan, işini doğru yapmayan insanların yaşadığı toplumlarda maalesef bu tarz kazalar sürekli yaşanıyor. birçok insan, saçma sapan bir hata yüzünden canından ve sevdiklerinden oldu.

  kaza ile ilgili birçok görüş var. bunları madde halinde yazalım :

  1- araçta fren ya da başka bir sebep kaynaklı teknik arıza.
  2- şoförün cinnet, kalp krizi geçirmesi veya şoföre inme gelmesi.
  3- şoförün alkollü olma ihtimali.
  4- inegöl rampasından inen şoförün tarlaya sürmek yerine kendi canını düşünmesiyle risk alıp yolda devam etmesi.
  5- terör eylemi.

  haber:

  --- spoiler ---

  bursa'da katliam gibi kaza!

  bursa-ankara kara yolunun kestel ilçesi mevkisinde meydana gelen zincirleme kaza nedeniyle bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

  alınan bilgiye göre, barakfakih mevkisinde freni arızalanan tır, yolun karşı şeridine geçerek çok sayıda araca çarptı.

  çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

  araçları sürükleyen tır, güçlükle durabildi.

  bunun üzerine bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi sevk edildi.

  --- spoiler ---

  kaynak : kaza haberi

  kaza : kaza videosu

  görüntüler : kaza sonrası

  ekleme : kaynak, görüntüler, bilgiler eklendi.
 • vahim kaza.

  ölü sayısının artmaması dileğiyle.

  video sonrası edit : kimsenin bu şekilde ölmeyi haketmediğine eminim.
 • resmen önündeki bütün araçları biçmiş tır. korkunç bir kaza.

  https://twitter.com/…tatus/1370387098705010696?s=21
 • ölmek bu kadar basit olmamalı ya. aracının gerekli bakımlarını düzenli olarak yaptırmayan bir denyo yüzünden ölüyorsun ve bu herif tek taksirle öldürmekten yargılanıyor. sadece kendisi ölmesi gerekirken, inatla aracı sağa kırmıyor ve arabaların üzerinden geçip gidiyor. belki bi sevdiğini ziyarete gidiyorsun o sırada ya da bir yere yetişmeye çalışıyorsun. aklından geçer mi bir vasıfsız tırcının arkandan gelip seni iki büklüm edeceği? hadi genetik faktörler yüzünden ölürsün, kötü alışlanlıklar yüzünden ölürsün, kendin ölmek istersin ölürsün ama bu nedir ya.

  bilmiyorum böyle pisi pisine ölümler bana gerçek gibi gelmiyor. maganda kurşunu, böyle trafik kazaları, bi ruh hastası tarafından bıçaklanmak ya da vurulmak.. bilmiyorum bu gibi durumlarda sanki yeniden spawn olacağız da, town olarak da dünyaya ilk geldiğimiz yerde tekrar belireceğiz gibi hissediyorum. ama hayatın ta kendisi işte bu pisi pisine ölümler.

  bir yolda, köşe başında beklerken bir tırcı gelip sizi biçiyor. harbiden çok kötü bir son. eminim ki bu tır araç muayenesi denen garabetten sorunsuz olarak geçmiştir.
 • korkunç, uzun zamandır böyle facia görmemiştik sanırım ülkecek. şuanda 15 kisinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.
 • direksiyonuda mi kitlenmis bu herifin,niye sag tarafa ucurmuyor araci,goz gore gore gidilir mi duran arabalarin uzerine.yaziktir gunahtir be abi.
 • son durak 2 filmi gibi kaza olmuş. bu hızda giden bir tırın durabilmesi mümkün değil. freni patlamadıysa ya da direksiyonu kilitlenmediyse bu hızda araçların içine girmektense intihar gibi olsa da yoldan çıkmak suretiyle tırı sağa yatırmak gerekirdi. kazanın nedeni belli olur tabii yakında. çok acı gerçekten.
 • 2021 senesinde nasıl oluyor da bir tırın freni tutmadığı için onlarca insan canını yitirebiliyor? bunun bakımı yok mu? bunu denetleyen bir mekanizma yok mu? ayrıca o tır neden o kadar hızlı seyir halinde?

  ayrıca rica ediyorum bu kazanın amerika'daki kaza ile benzer olduğunu söylemeyin. amerika'da olan buzlu yüzeyde olmuş bir kaza. bizimkisi ise dümdüz ihmal.

  ekleme: bir yazar arkadaşımız "aynısı amerika'da da oluyor" diyerek bir video paylaşmıştı. videosunu kaldırınca bu girdi de bir parça anlamsızlaşmış.
 • eğer direksiyonda bir sorun yok ise, sadece freni patlamışsa, tır şöförü kendi canının kurtarmak için onlarca kişiyi öldürmüş görünüyor.
  sanayide ağır tonajlı araçların fren, balata işleri ile uğraşan bir tanıdığım var, ne yazık ki tır sahiplerinin geneli son ana kadar bakımlarını yaptırmıyor. 30 ton yük atıp fren bakımını ihmal etmek hem kendi canını hem de onlarca masum insanın canını hiçe saymakla eşdeğerde. ama milletimiz bir türlü akıllanmıyor ne yazık ki.
  edit. tırın görüntüleri var kazadan dakikalar önce, freni patladığı için dörtlülerini yakmış, yoldan çıkabileceği düzlük, müsait bir çok yer varken km lerce bu şekilde yola devam etmiş. akıl alır gidi değil kendi canı için onlarca kişinin canını hiçe saymış.