• sudoku fanatiği bir ekip tarafından hazırlanmıştır.
  • soru kağıdının üzerindeki silgi çöplerini üflemeye çalışırken yanlışlıkla ağzımdaki şekeri maganda kurşunu gibi kontrolsüz bir şekilde üç buçuk metre uzağa fırlattığım anın kameraya kaydedildiği sınav olmuştur.* bu olayın sözel 1'deki hava-deniz-demir yolları ile ilgili mantık sorusunu çözerken vuku bulması da hoş bir tesadüf oldu. az kalsın sınav görevlilerinden birini alnının çatından vuruyordum, adamın verilmiş sadakası varmış. o sessizlikte, yeşil mercimekten az büyük bir şekerin yere düştüğünde dışı camlarla kaplı 200 katlı bir gökdelenin çökmesine benzer bir ses çıkarması da utancımı beşe katladı tabii. lan ben bir daha nasıl çıkarım insan içine? o kamera kayıtlarının arşivlerde ne kadar süre saklandığını, kayıtları takriben kaç kişinin izlediğini, boş zamanlarında sınav kayıtlarını tekrar tekrar izleyip keyif bulan saykopat ösym çalışanları olup olmadığını bilen bir arkadaş varsa lütfen benimle iletişime geçsin.
  • sözel1'in kendine iyi baklı sorusunda yarıldığım sınav. o soruyu hazırlayan kafa nasıl bir kafadır acaba.

--- spoiler ---

kendine iyi bak.. çünkü sen yalnızsın.. çünkü benim sana faydam olmaz.. çünkü sana sadece sen yardım edebilirsin. çünkü eşşeğin ziki...

--- spoiler ---
  • herkesin "çok kötü geçti uff yae" kisvesi altında kendini övdüğü sınav. yok " denemede 10 dakkada 30 soru çakmıştım yüksek lisanstayken laf olsun diye girip 90 almıştım ne zaman elimi atsam 80denaşşa gelmez" bi bitmediniz amk.
    benim de y.rak gibi geçti. matematiğim kötüydü, şaşırmadım. anahtarı da götüme soktum
    (bkz: şimdi dağılın)
  • ilk 60-70 sorudan sonra, salonun ortasında ne yapıyoruz biz ki diye haykırdığım sınav. ulan sikmişim üslüsünü, köklüsünü; benim ne işim olur lan geometriyle, cebirle? dört yıldır bana üslü sayıları mı öğrettin de, yüksek lisans yapabilmek için üslü sayı çözmemi bekliyorsun? bir tane aklıselim sahibi insan evladı yok mu lan memlekette? yok mu lan? vallahi kendimi sikicem sinirden. edebiyat sosyolojisi çalışacağım lan ben, sinema çalışacağım, görsel çalışacağım; niye çarpanlara ayırma öğrenmeye çalışıyorum abi ben? neden alan hesaplama formüllerini ezberliyorum lan?
  • "kendine iyi bak" diyenleri itin götüne sokmuş sınavdır. *

bir de yine yetişmedi, .mına koyim. en azından şeref golü olsun diye son dakikada sayısal 2'nin 1. sorusunu yaptım. o da yanlışsa şayet, karşıyaka çarşısında göztepe bayrağı sallamak suretiyle ebediyete avdet etmeyi düşünüyorum.

bir insan günlerce soru çözüp nasıl hızlanamaz. bende mi bir bozukluk var, sorularda mı, dünyada mı...
  • davut'un nereye gittiğini bir türlü çakozlayamadığım sınavdır. istanbul'dan kalktı; isterse erzurum'a, kars'a, muş'a, malatya'ya her yere giderdi abi o, neden gidemesindi ki?!. demiryolu var, bişey var. bi türlü anlayamadım.
    sonra, pasosunu çıkarmayıp yıllık tam biletle otobüslere binen arkadaş. selam sana dostum! çok iyi yaptın paso çıkarmayarak, öbür türlü gacırt zarar edecektin. akıllı bıdık seni! bir dik üçgende 4 gördüm mü hemen 3-4-5'e tamamladım kenarları- varsın yanlış olsun, hiç üzülmem, atın ölümü 3-4-5 üçgeninden olsun abicim. hadi o üçgenleri anladım da, davut, hangi üçgende nerede aktarma yaptın da gittin olum sen nihai hedefine?
    neyse davut, hadi ben kaçtım, kendine iyi bak.(şuuraltıymış muuraltıymış, öyle şeyleri de kafana takma sen karşşim, boşver.)
  • sözel 1 ve sözel 2'deki soruları okuyacağıma oturup suç ve cezayı okusaydım sınav sonuna kadar bitirirdim. o yüzden; insanı okutan sınav.
  • beynime fatal eror verdiren sınav. senelerdir 3 saat oturup soru çözdüğüm bir ortam olmamıştı ve bir anda o durumda bulunca kendimi belimden sakatlık yaşadım resmen. sağlam girdiğim sınavdan belim tutularak çıktım. insana oturması bile koyuyormuş.

ayrıca mükemmel kalitede bir silgim oldu artık. 4 senedir üniversitede hiç silgim olmamıştı, çok mutluyum sözlük.

bu arada ilk sarı şekeri yedim. bunu sanırım herkes bu şekilde yapmıştır. ilk sarı yenir. sarı candır.
hesabın var mı? giriş yap