şükela:  tümü | bugün
  • ikinci tura meral akşener mi kalmalı yoksa muharrem ince mi kalmalı tartışmalarının ışığında, rte'nin karşısında hangi adayın daha fazla şansı olur yorumlarının beşiğinde ekşi sözlükteki genel durumu ölçmek maksatlı ankettir efendim.

ben ne olursa olsun adayımdan vazgeçmem diyenler, ben stratejik davranırım ikinci turu kim alabilecekse ona oy veririm diyenler ya da ülke yansa da banane ben seçim işlerine inanmam, oy falan kullanmıyorum diyenler hepiniz buyrun!

https://www.strawpoll.me/15684841

edit: selahattin demirtaş'ı unutmuşuz yeniden düzenledim. hızlı hazırlayınca gözden kaçtı, kusura bakılmasın. uyaranlara teşekkürler.
  • bu ankette şayet ince ve akşener'in oyları birbirine yakın çıkarsa, bilin ki gerçek seçimde akşener ikinci olacaktır.
  • yuzde 10'un uzerinde oy almasi beklenen demirtas'in olmadigi ankettir.
  • demirtaş olmadığına göre güvenilir ve geçerliliği olan bir anket değildir. boş geç.
  • selo başkanı listeye eklemeyen elini sikiyim.
  • ikinci tura akşener ve ince'nin kalacağı anket. şu dakika itibariyle tayyip erdoğan'ın oy oranı sıfır.
    olabilir mi böyle bir şey. lütfen olsun çünkü.
  • tahmin edildiği gibi ince ve akşener'in baş başa gideceği sinyallerini şimdiden veren ankettir. daha geniş katılıma ihtiyacı var muhakkak.
  • ilk turda yüzde 51 oyla malum kişinin kazanacağını hissediyorum.
  • ben robot değilim adayına oy verdiğim anket.
  • herşeyi anladım da perinçek’e kim oy veriyor çıkın ortaya kardeşim.*

bu arada sözlükte ince ve akşener arasında beklenenden az fark var gibi. akşenerin inceyi geçmesi için %5 çalması yeterli.